Hrvatski Telekom Prva liga, 7. kolo, 15.09.2018, 19:00 h, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 7439
Suci: Damir Batinić (Osijek), Tomislav Petrović (Valpovo), Goran Loparac (Sladojevci)

Mihaela Bradovski • subota, 15.09.2018.

Hajduk je tek u sedmom kolu stigao do prve ovosezonske pobjede. Svladao je na Poljudu Rudeš i ostavio ga zabetoniranog na dnu ljestvice dok se sam uspio pokrenuti i pomaknuti s predzadnjeg mjesta...

Zoran Vulić nikada nije u težoj situaciji preuzeo Hajduk. U nekoliko navrata sjedao je na klupu Hajduka, ali nikada ga nije preuzeo na predzadnjem mjestu i u takvom stanju.

U prvih šest kola Hajduk nije znao za pobjedu, a nakon što je Istra 1961 slavila u petak protiv Intera, Hajduk je poguran na deveto mjesto. Dobra vijest je što mu je u goste došao Rudeš, fenjeraš koji ima samo jedan bod i prvi je kandidat za ispadanje.

Bilo je nervoze u redovima domaćina,ali Hajduk je ipak bio bolji i opasniji protivnik te zasluženo slavio.

U 15. minuti malo je nedostajalo da Splićani povedu, odlično je s ruba kaznenog prostora opalio Juranović, ali Picak brani. Međutim u 20. minuti gostima nije bilo spasa. Odlično je u 16 metara proigran Jairo koji ubacuje loptu pred vrata Rudeša, a na nju natrčava Mijo Caktaš i glavom je šalje u mrežu.

Nedugo zatim Caktaš je imao još jednu odličnu priliku kada je ponovno pokušao glavom, u biti je skinuo loptu Ivanovskom koji je bio u boljoj poziciji i Picak nije bio ugrožen.

Priliku utakmice Rudeš je imao u 37. minuti. Ogromnu pogrešku napravio je Filip koji je promašio loptu i posve ispao iz igre, do nje je došao Mrkonjić koji lakoćom izbacuje i Lopeza, ostaje sam pred Posavcem, namješta se, ali mu Posavec neloš udarac odlično brani.

Izvana je još do kraja prvog dijela zaprijetio Erick, Vučur je na drugoj strani probao škaricama, no ostalo je 1:0.

U drugom dijelu Hajduk je uspio relativno rano doći do drugog gola i "ubiti" utakmicu. U 61. minuti Gyurcso je ubacio, Ivanovski pucao, Picak odbija taj pokušaj, ali ponovno do Ivanovskog koji iz drugog puta lakoćom zabija.

Niti 15 minuta kasnije hajduk dolazi i do trećeg gola. Pantalon je skrivio kazneni udarac koji Caktaš pretvara u pogodak.

U samoj završnici Rudeš je postigao počasni pogodak, nakon odbijene lopte prvi je na njoj bio Andrey Falinski i postavio konačnih 3:1, zasluženu prvu pobjedu za Hajduk.