Hrvatski Telekom Prva liga, 8. kolo, 22.09.2018, 19:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj

Petar Jenjić • subota, 22.09.2018.

Nogometaši Lokomotive upisali su novu prvenstvenu pobjedu kojom su skočili na drugo mjesto ljestvice. U Kranjčevićevoj su bili bolji od Rijeke rezultatom 2:0...

Do pete prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Lokomotive koji su u prvom domaćem susretu u Kranjčevićevoj s 2:0 bili bolji od Rijeke. Lokosi su s novim bodovima skočili na drugo mjesto, bod iza Dinama koji svoju utakmicu igra sutra.

Po jedan pogodak u svakom poluvremenu postigla je zagrebačka momčad, a dvojbena ostaje 52. minuta te dosuđen kazneni udarac i izravan crveni karton Robertu Punčecu zbog kojih je Rijeka igrala s igračem manje sve do kraja utakmice.

Zanimljivo je bilo na početku utakmice u Kranjčevićevoj. Iako se Rijeka nametnula s nekoliko solidnih pokušaja prema vratima Grbića, prvu pravu priliku imala je Lokomotiva nakon pogreške Sluge. Pokušao je Domagoj Drožđek s ruba šesnaesterca, no Escoval je izbio loptu u korner.

I onda na polovici igre u prvom poluvremenu zagrebačka je momčad stigla do vodstva. Mario Burić pucao je s 20 metara, a Toni Datković glavom okrznuo loptu i skrenuo ju u mrežu.

Iako nije trebao, ali je ipak krenuo od prve minute utakmice, Alexander Gorgon zamijenjen je u završnici prvog poluvremena. Nešto ranije Rijeka je imala odličnu priliku nakon što je Mario Pavelić proigrao Domagoja Pavičića čiji udarac odlično brani domaći vratar.

Nastavak susreta donio je nova uzbuđenja, ponovno pred vratima Rijeke. Nakon kontre Lokomotive Radonjić je pobjegao suparničkim braničima pa i vrataru Slugi. Pucao je u praznu mrežu, a Punčec je uklizavanjem spriječio pogodak.

Pri tome je lopta nakon udarca u tijelo okrznula i ruku, a sudac je uz penal dosudio i crveni karton igraču Rijeke. Najstrožu kaznu izveo je upravo Radonjić, ali Sluga je bio na pravom mjestu i obranio je njegov pokušaj.

Prednost igrača više Lokosi su iskoristili u 71. minuti, Lirim Kastrati primio je loptu na desnoj strani i ušao prema sredini te krasnim udarcem zatresao mrežu.