Serie A, 5. kolo, 23.09.2018, 20:30 h
Frosinone 0:2 Juventus
Juventus

Petar Jenjić • nedjelja, 23.09.2018.

Nogometaši Juventusa i nakon petog kola ostaju na stopostotnom učinku u Serie A, međutim, nije bilo lako doći do pobjede. Stara dama slavila je u gostima kod Frosinonea s 2:0, a obranu domaće momčadi probila je tek u 81. minuti...

Više od 80 minuta odolijevala je obrana Frosinonea napadima Juventusa, ali nije uspjela izdržati do kraja. Stara dama slavila je u gostima s 2:0 pogocima Cristiana Ronalda i Federica Bernardeschija te tako ostala na stopostotnom učinku s pet pobjeda.

Gostujuća momčad dominirala je kroz apsolutno cijelu utakmicu, od posjeda lopte pa do udaraca prema vratima te zasluženo slavila. Frosinone tako i nakon petog kola nije uspio postići pogodak, a bez ikakvog napadačkog učinka do sada je osvojio tek nod.

Juventus je svaku priliku koristio za napad, a već u osmoj minuti bio je vrlo blizu pogotka. Mandžukić je spustio loptu za Cristiana Ronalda čiji udarac prolazi "proklizava" vrataru kroz rukavice, međutim, domaći branič čisti loptu s gol linije.

Bila je to ujedno i najbolja šansa za Staru damu u prvom poluvremenu koje nije zaključila na željeni način. Imala je još poneki pokušaj, ali bez značajnijeg uspjeha. S druge strane je domaćin mogao biti zadovoljan, iako se gotovo pa konstantno branio, ali isto tako branio organizirano i rezolutno.

Nastavio je Juventus gdje je stao u prvom poluvremenu, a u razmaku od 59. do 64. minute Ronaldo je imao dva vrlo dobra pokušaja. Prvi je otišao preko gola, dok je drugog lijepo obranio Marco Sportiello. U 70. minuti glavom je pucao Mandžukić nakon ubačaja Joaa Cancela, ali lopta je otišla malo iznad grede.

I onda u 81. minuti obrana Frosinonea ipak je popustila, udarac Miralema Pjanića blokirali su domaći igrači, međutim, lopta se spretno odbila do Cristiana Ronalda koji ju šalje pored protivničkog vratara u mrežu.

U samoj završnici utakmice Juventus je postigao još jedan pogodak i tako potvrdio pobjedu. Istrčali su gosti dobro kontru, a poentirao je Federico Bernardeschi.

Mario Mandžukić krenuo je u početnoj postavi Juventusa, a umjesto njega u 85. minuti ušao je Blaise Matuidi.