Vodeni sportovi

Primorje poraženo u trećem kolu kvalifikacija od OSC-a

Jan Šneler • nedjelja, 30.09.2018.

U trećem kolu kvalifikacija vaterpolskog Eurokupa, riječko Primorje poraženo je od mađarskog OSC-a, no bez obzira na taj poraz prolazi u daljnju fazu natjecanja...

Nakon dva kola kvalifikacija Eurokupa, Primorje je potpuno neopterećeno igralo s OSC-om u posljednjoj utakmici. Obje momčadi imale su po dvije pobjede te su direktno odlučivale o prvom mjestu u kvalifikacijskoj skupini.

Protiv izuzetno jakog protivnika, Primorje je odlično otvorilo utakmicu. Nakon prvih osam minuta igre, Primorje je vodilo 3:0 te je postajala naznaka velikog iznenađenja. U drugoj četvrtini, Mađari su vrlo brzo došli do smanjenja rezultata, no pogotkom Iana Petrića, Primorje ponovno odlazi na 4:2.

Iako je mađarska momčad dvije minute prije kraja prvog dijela okrenula rezultat i povela s 5:4, Primorje se vraća i dvije sekunde prije odmora odlazi na 6:5. Nažalost, u drugom dijelu Mađari su dali gas više i potpuno potopili Riječane.

Serijom 7:0, OSC odlazi na velikih 12:6 i praktički rješava pitanje pobjednika. Do kraja susreta, Primorje je potpuno palo i OSC Budapest je slavio rezultatom 15:7. Nažalost, iako je Primorje igralo dobro prvo poluvrijeme, činjenica je da je OSC Budapest drugi dio susreta dobio rezultatom 10:1 što je ipak previše da bi se moglo govoriti o eventualnom pozitivnom ishodu.

U redovima Primorja najbolji su bili Duje PerošMaroš Tkac s dva pogotka, dok je kod Mađara najefikasniji bio Draško Brguljan s četiri pogodaka.