Hrvatski Telekom Prva liga, 9. kolo, 01.10.2018, 18:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj

Istra 1961 projurila Kranjčevićevom, Rudeš ostaje zabetoniran na dnu

Branimir Korać • ponedjeljak, 01.10.2018.

U posljednjem susretu devetog kola HT Prve lige Rudeš je visoko poražen u Kranjčevićevoj protiv Istre 1961. U derbiju začelja gosti iz Pule samo su potvrdili kako je Rudeš u ovom trenutku najlošija momčad lige...

Rudeš je apsolutno najveći kandidat za ispadanje iz HT Prve lige i u ovom trenutku nema pravog konkurenta. Momčad iz Zagreba mora na totalni remont i puno toga promijeniti ako misli ostati u ligi, a pitanje je koliko je to u ovim financijskim okvirima moguće.

Istra 1961 samo je potvrdila u ovom susretu kako je bolja, a s ova tri boda pomaknula se na osmo mjesto i potisnula Inter na poziciju koja vodi u doigravanje za ostanak u HT Prvoj ligi.

Bio je ovo ujedno tek prvi pravi domaći meč Rudeša u ovoj sezoni, a u njega je krenuo dosta oprezno. Tek nakon prvih 15 minuta upisana je prva prijetnja kada je Boršić opalio izvana, ali ravno u Čondrića da bi odmah nakon toga Klepač na dodavanje Ericka još jednom pružio priliku da se Čondrić istakne.

Prvi opasniji napad Istre završio je pogotkom. U 23. minuti Grujević je pucao nakon kornera, lopta je završila u bloku, ponovno mu se odbila, a on iz drugog pokušaja pogađa u bliži kut domaćeg gola za 1:0. Picak tom prilikom nije bio dobro postavljen i snosi krivicu za pogodak.

Taj gol loše je utjecao na domaćina koji je do kraja prvog dijela primio još jedan pogodak. U 42. minuti Grujević je ubacio s desne strane, na prvoj vratnici bio je Mierez koji glavom skreće loptu u mrežu.

Na odmor se otišlo s vodstvom gostiju 2:0 i s velikim problemima za domaćina koji je već tada bio na rubu poraza.

U drugom dijelu Rudeš je pokušavao doći do pogotka, nekoliko solidnih prilika nisu realizirali Petrović, Mišković i Vojković, a Istra je u sudačkoj nadoknadi samo potvrdila pobjedu.

U 16 metara srušen je Rodriguez, dosuđen je kazneni udarac, a rutinski ga je realizirao Obeng Regan. Inače, u 87. minuti Rudeš je ostao i s igračem manje zbog drugog žutog kartona Obanora.

Zaslužena pobjeda Istre koja je igrala bolje, smislenije i učinkovitije. Pred Rudešom su veliki problemi, ali i prije početka sezone predviđala mu se teška borba za opstanak s obzirom na kvalitetu kadra.