Poraz na startu sezone, Trešnjevka izgubila u gostima kod Montane

Petar Jenjić • srijeda, 03.10.2018.

Košarkašice Trešnjevke porazom su krenule u novu sezonu regionalne lige, u prvom kolu izgubile su na gostovanju kod bugarske Montane rezultatom 84:64...

Krenula je i nova sezona ženske regionalne ABA lige, a u prvom susretu košarkašice Trešnjevke visoko su poražene od Montane koja je slavila rezultatom 84:64.

Nakon izjednačene prve četvrtine koja je završila 23:23, bugarska momčad ubacila je u brzinu više i poluvrijeme zaključila sa sedam koševa viška (43:36). Kako je utakmica odmicala prednost je sve više rasla, a u konačnici se zaustavila na +20.

Domaću momčad do pobjede je predvodila Taylor Manuel s 22 poena i sedam skokova. Najbolja je u redovima Trešnjevke, koja je na gostovanje doputovala s osam igračica, bila Maria Estela Royo Torres s 24 koša, osam skokova i šest asistencija, Anđela Katavić dodala je 11 poena.

Pobjedu je upisala i Crvena zvezda koja je na domaćem terenu bila bolja od Beroe sa 90:74. Srpska momčad prelomila je utakmica jako dobro odigranom drugom četvrtinom koju je dobila s 30:16 i na poluvrijeme otišla s 15 koševa viška (54:39).

Snežana Bogičević s 25 poena i pet skokova predvodila je Zvezdu do pobjede, dok je Milica Bojović dodala 14 koševa. Najbolji su u gostujućim redovima s po 26 koševa bile Breanna Lewis (sedam skokova) i Ana Poček (20 skokova - polovica od cijele momčadi).