Novo Vrijeme Apfel u debiju u Ligi prvaka do visoke pobjede protiv Finaca

Sportnet • četvrtak, 04.10.2018.

Hrvatski prvak u futsalu Novo Vrijeme Apfel pobjedom je otvorio nastup na turniru skupine 6 Lige prvaka porazivši u Makarskoj finski Kampuksen Dynamo s teniskih 6:1.

Od samog početka Makarani su visokim presingom stvarali mnogo problema suparnicima, ne dopuštajući im lagano iznošenje lopte preko polovice. U jeku tog pritiska Novo Vrijeme Apfel je povelo golom Kazazića u 3. minuti. Gosti su izjednačili gotovo ni iz čega preko Intale u 8., no Babić je u 14. vratio prednost domaćinu. S rezultatom 2:1 otišlo se na odmor, a Saša Babić u 26. je minuti ponovno zatresao mrežu Finaca.

Tu je utakmica, igrana u punoj Gradskoj dvorani pred 1000 gledatelja, praktički bila riješena, iako se konačno prelomila tek kada su Finci zaigrali s vratarom-igračem sedam minuta prije kraja. Tada se Makaranima još više otvorilo – prvo je vratar Bašković pogodio sa svoga gola, a onda su se u strijelce upisali i Brazilci Dudu i Lucas. Makarani mogu biti prezadovoljni, a jedini je razlog za brigu ozljeda Duje Bajrušovića u prvom poluvremenu (sudar s gostujućim vratarom) zbog koje do kraja utakmice više nije igrao.

"Naša je pobjeda zaslužena iako rezultat nije realan. Presjekla nas je ozljeda Bajrušovića koja je malo otupjela naš napad, no skupili smo glave. Lucas je zaigrao iako vuče ozljedu, no s obzirom na situaciju s Bajrušovićem odlučili smo riskirati. Razmišljamo o utakmici s Aktobeom u subotu i ne bi bilo dobro da Lucas taj susret dočeka bez ijedne odigrane minute", rekao je trener Novog Vremena Apfel Teo Strunje.

Ponosni strijelac prvog pogotka Vedran Kazazić je dodao:

"Prvi gol i povijesni u Ligi prvaka, mojoj sreći nije bilo kraja! Dobro smo se pripremili, to je bio ključ. Kontrolirali smo utakmicu od početka do kraja."

U četvrtak Makarani igraju protiv gruzijskog TMC Tbilisija (20.30 sati) koji je u srijedu izgubio od Aktobea 6:2.

"Dynamo mi se čini kao taktički bolja momčad. Tbilisi je agresivan, igra divlje i može biti nezgodan ako upadneš u njegov mlin. Treba ih primiriti i ne bi smjelo biti problema", smatra Strunje.

Novo Vrijeme Apfel – Kampuksen Dynamo 6:1 (Kazazić 3', Babić 14', 26', Bašković 35', Dudu 35', Lucas 38'/ Intala 8')
Makarska Dvorana na GSC.
Gledatelja: 1000.
Suci: Angelo Galante (Italija) i Costas Nicolaou (Cipar).
Strijelci: 1:0 Kazazić (3), 1:1 Intalo (9), 2:1 Babić (14), 3:1 Babić (26), 4:1 Bašković (35), 5:1 Dudu (35), 6:1 Lucas (38).
Novo Vrijeme Apfel: Bašković, Vuković, Lucas, Osredkar, Sokol, Bajrušović, Kazazić, Buljan, Herceg, Musinov, Andrijašević, Nižetić, Eduardo, Babić.
Kampuksen Dynamo: Laitinen, Radin, Savalainen, Korpala, Muridiyazd, Korsunov, Kytala, Takala, Salpakari, Vidaković, Intala, Valkame.
Najbolji igrač: Saša Babić (Novo Vrijeme Apfel).

Aktobe – TMC Tbilisi 6:2 (Erick 1', Sirji 3', Valenko 8', 33', Imanalin 11', Turegazin 35'/ Kekelia 23', Kurdadze 37')

Četvrtak, raspored: Kampuksen Dynamo – Aktobe (18), Novo Vrijeme Apfel – TMC Tbilisi (20.30).