Hrvatski Telekom Prva liga, 10. kolo, 05.10.2018, 18:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić, gledatelja: 245
Suci: Marin Vidulin (Kanfanar), Robi Kezele (Rijeka), Alen Jakšić (Solin)

Branimir Korać • petak, 05.10.2018.

Inter je napokon stigao do pobjede i prekinuo neugodan niz poraza koji ga je bacio na predzadnju poziciju na ljestvici. U Zaprešiću je bio bolji od Lokomotive koja tako nije uspjela zasjesti na vodeću poziciju...

I Inter i Lokomotiva tražili su puni plijen na otvaranju desetog kola HT Prve lige, svaki iz svojih razloga. Inter je ovaj susret dočekao na predzadnjem mjestu u teškoj poziciji sa serijom poraza i trebao je tri boda pod svaku cijenu kako bi se oporavio.

S druge strane Lokomotiva je odmah iza leđa Dinama, ima samo dva boda manje te bi je pobjeda dovela na vodeću poziciju. Dobro je krenula, rano povela, ali na kraju je ipak izgubila.

U 14. minuti Lokosi su stigli do vodstva. Radonjić je bio najviši u skoku i odnio je loptu, ona dolazi do Uzunija koji krasno u dubinu proigrava Lirima Kastratija, a sjajni napadač Lokosa lakoćom zabija za vodstvo.

Slika 1 od 1.

Nekih pet minuta kasnije Inter dolazi do poravnanja. Dosuđen je slobodni udarac za domaćina na više od 25 metara od gola, izveo ga je Mamut koji prebacuje živi zid, Grbić jako loše reagira i lopta se od njegove noge odbija u vratnicu, a od vratnice u Grbićeva leđa i nakon toga završava u mreži.

Na odmor se otišlo s poravnatih 1:1, čini se i najpravednijih.

U drugom dijelu Lokomotiva je ponovno dobro krenula i propustila dvije dobre prilike preko Kastratija i Krstanovića da bi nakon toga uslijedila kazna. Grbić je obranio pokušaj Vukčevića i kratko odbio loptu, no na njegovu nesreću samo do Mamuta koji iz blizine zabija za preokret.

Do kraja susreta Lokomotiva je složila nekoliko prijetnji prema domaćim vratima, ali Matković je bio siguran i sačuvao je vodstvo svoje momčadi.

Serija pobjeda Lokomotive došla je kraju kao i serija poraza Intera.