Petar Jenjić • subota, 06.10.2018.

Noćas je nastavljena NBA predsezona u kojoj su igrala i dvojica hrvatskih košarkaša. Dragan Bender bio je dvoznamenkast u visokom porazu svojih Phoenix Sunsa od Portland Trail Blazersa, dok je Mario Hezonja ponovno bio skroman u slavlju Knicksa protiv Pelicansa...

Na stopostotnom učinku u predsezoni ostali su New York Knicksi koji su bili bolji od New Orleans Pelicansa sa 106:100. Ključnim se pokazala treća četvrtina kada Knicksi rade seriju 17:2 kojom dolaze do 15 koševa viška (85:70). Iako su gosti u završnici susreta došli i do četiri poena minusa (101:97), pobjednik je ostao isti.

Tim Hardaway Jr. s 21 poenom, pet skokova i pet asistencija bio je najbolji kod Knicksa, dok je Enes Kanter ponovno odigrao jako dobru utakmicu, završio je s 20 koševa, 15 skokova i pet asistencija. Mario Hezonja dobio je 14 minuta te ostvario učinak od pet koševa (1/3 za dva, 1/3 za tricu), četiri skoka, jedne blokade i jedne ukradene lopte.

Pelicanse je predvodio Nikola Mirotić s 19 koševa i 12 skokova, dok je Anthony Davis susret zaključio s 15 poena, 13 skokova, četiri ukradene lopte i tri blokade.

Portland Trail Blazersi upisali su visoku pobjedu na gostovanju kod Phoenix Sunsa, svoju prvu u ovoj predsezoni. U konačnici su slavili rezultatom 115:93, u dvoboju bez prevelike napetosti. Odlična prva (30:18) i treća četvrtina (35:15) bile su i više nego dovoljne za uvjerljivo slavlje.

Jusuf Nurkić bio je najučinkovitiji u pobjedničkim redovima sa 16 koševa i devet skokova, Jake Lyman dodao je 13 koševa, a Seth Curry 12 poena.

Najbolji je kod Sunsa bio Deandre Ayton s 19 koševa i 14 skokova, dok je Dragan Bender odigrao solidnu utakmicu s deset koševa (1/1 za dva, 1/2 za tricu, slobodna bacanja 5/7), pet skokova i jednom asistencijom za 17 minuta provedenih na parketu.

Prevelikih problema nisu imali Toronto Raptorsi koji su protiv Melbourne Uniteda stigli do druge pobjede u trećoj prijateljskoj utakmici. U konačnici su slavili rezultatom 120:82 prvenstveno zahvaljujući nevjerojatno odigranoj trećoj četvrtini koju su dobili s visokih 44:19.

Do pobjede ih je predvodio Norman Powell s 21 poenom, Pascal Siakam dodao je 19 koševa i šest skokova, a Delon Wright 15 poena, šest skokova i pet asistencija. Po 17 koševa kod gostiju ubacili su Carper Ware Jr. i Chris Goulding.

Golden State Warriorsi bili su domaćini u Seattleu gdje su stigli do prve predsezonske pobjede. Sacramento Kings noćas nisu bili dorastao protivnik, a aktualni prvaci stigli su do slavlja sa 122:94. Već nakon prve četvrtine Warriorsi su imali vodstvo od 39:18 i do kraja susreta bilo je tek pitanje kojom će razlikom slaviti.

Tek dvojica igrača bila su dvoznamenkasta u redovima Golden Statea, ali spomenuta dvojica ubacila su gotovo polovicu poena svoje momčadi. Klay Thompson utrpao je 30 koševa, a Kevin Durant je dodao 26 poena, šest skokova i sedam asistencija.

Najraspoloženiji kod Sacramenta bio je Harry Giles III koji je susret zaključio sa 17 koševa i pet skokova.

Uspješno gostovanje odradila je Oklahoma City Thunder koja je do pobjede stigla kod Minnesota Timberwolvesa rezultatom 113:101. Gosti su odigrali odlično prvo poluvrijeme koje su dobili s 14 razlike (63:49), a do kraja dvoboja nijednom nisu ispustili dvoznamenkastu prednost.

Paul George s 23 poena i pet skokova predvodio je Oklahomu do pobjede, dok je Steven Adams dodao 14 koševa i 13 skokova. Najbolji je kod Wolvesa bio Karl-Anthony Towns s 23 koša i sedam skokova, Jeff Teague susret je završio sa 17 poena.