Tereza Mrdeža upisala poraz na startu kvalifikacija u Hong Kongu

Petar Jenjić • subota, 06.10.2018.

Hrvatska tenisačica Tereza Mrdeža upisala je poraz na početku kvalifikacija za WTA turnir u Hong Kongu, u tri je seta do pobjede stigla Kanađanka Carol Zhao...

Početak kvalifikacija za glavni ždrijeb WTA turnira u Hong Kongu nije prošao dobro za Terezu Mrdežu koja je poražena u tri seta. Bolja je od hrvatske tenisačice bila Kanađanka Carol Zhao koja je slavila sa 6:2, 2:6, 6:1 nakon sat i 42 minute igre.

Mrdeža je u meč krenula s breakom i vodstvom od 2:0, međutim, do kraja seta nije uspjela dobiti nijedan gem pa je kanadska tenisačica uzela set.

U drugom setu hrvatska tenisačica igrala je puno bolje, ne dopustivši protivnici nijednu break loptu. Dva je puta oduzela servis Zhao i osvojila set.

Odlučujući je set ipak otišao na stranu Kanađanke. Povela je Zhao s 2:0, a nakon što je spasila tri break lopte u sljedećem servis gemu, oduzela je još jednom servis Mrdeži te lakoćom meč privela kraju.