Povratak na veliku scenu: Podravka slavila u Njemačkoj na startu Lige prvakinja!

Mihaela Bradovski • nedjelja, 07.10.2018.

Rukometašice Podravke na sjajan način otvorile su nastup u Ligi prvakinja! U prvom kolu gostovale su u Njemačkoj kod Thüringera i upisale veliku pobjedu!

Bilo je vrlo malo onih koji su vjerovali u pobjedu Podravke u Nordhausenu, ali igračice Zlatka Saračevića odigrale su sjajnu utakmicu, posebno u drugom poluvremenu i na kraju su zasluženo slavile s 28:26.

Bilo je malo nervoze u završnici utakmice, domaće igračice su zaigrale agresivnije i počele prilično smanjivati zaostatak, ali Podravka je ipak uspjela zadržati vodstvo i upisati prvu pobjedu.

Od početka je bilo očito da hrvatske prvakinje, unatoč statusu autsajdera, nisu došle u Njemačku samo nastupiti već su došle po bodove. Otvorile su utakmicu vodstvom 4:0 i odmah potvrdile da nisu tako jednostavan protivnik.

Domaćim igračicama trebalo je skoro šest minuta za prvi pogodak, zabila ga je Luzumova, no Podravka je održavala prednost i nastavila s dobrom igrom.

Na ulasku u zadnjih deset minuta novim golom Luzumove Thüringer se približio na samo gol zaostatka (8:7), ali do odlaska na odmor nije uspio doći do poravnanja i na poluvremenu je bilo 12:11 za Podravku.

Na samom startu drugog dijela Luzumova prvi put na susretu poravnava na 12:12, a nakon promašaja Milosavljević, Jakubisova prvi put dovodi Njemice u vodstvo.

Međutim Podravka nije pala. Napravila je seriju 7:1 predvođena Ježikavom, pobjegla na 19:14 i vratila visoku prednost na svoju stranu.

Bilo je to ujedno i ključno razdoblje susreta, kada se činilo da Thüringer polako preuzima kontrolu, Podravka je odgovorila i vratila se u vodstvo. U 47. minuti imala je i najvišu prednost 24:17 te se činilo da je pitanje pobjednika riješeno.

No bilo je nervoze u završnici gdje je Thüringer zaprijetio povratkom, ali nakon gola Ihnjeve za 28:26, priči je bio kraj.

Karina Ježikava predvodila je Podravku s osam golova, a šest je dodala Natalia Čigrinova. Kod domaćina po šest pogodaka postigle su Alicia Stolle i Iveta Luzumova.