Vodeni sportovi

Hrvatska s tri kluba u Ligi prvaka, Jadran se pridružio Mladosti i Jugu!

Mihaela Bradovski • srijeda, 10.10.2018.

Nakon 24 godine elitno vaterpolsko natjecanje vraća se u Split! Vaterpolisti Jadrana plasirali su se u Ligu prvaka nakon što su u dvije utakmice bili bolji od imenjaka iz Herceg Novog...

Hrvatska će ove sezone imati čak tri predstavnika u Ligi prvaka i sva tri bit će smještena u skupini B. Mladost i Jug tako će imati društvo u splitskom Jadranu koji je zadržao prednost iz prvog susreta protiv Jadrana iz Herceg Novog i izborio ulazak u Ligu prvaka.

Prvi dvoboj pripao je Splićanima s 11:9 da bi u uzvratu u Herceg Novom odigrali 6:6 i pridružili se europskoj eliti.

Sjajan posao Jadran je odradio u Herceg Novom gdje je početkom treće četvrtine poveo s 4:1 i širom si otvorio vrata prolaza u Ligu prvaka.

No onda se javila mala nervoza, domaćin je počeo smanjivati zaostatak da bi tri i pol minute prije kraja poravnao na 5:5. Ipak 75 sekundi prije kraja Anđelo Šetka zabija za 6:5 i tada je bilo jasno da Hrvatska dobiva još jednog predstavnika.

Završilo je 6:6, a pogotke za Jadran iz Splita postigli su Aljoša Kunac, Ivan Domagoj Zović, Boris Popović, Marin Delić, Nathan Power i Šetka.

Prvu utakmicu u grupnoj fazi Jadran igra kod Szolnokija u gostima već za tjedan dana, a u skupini B još su uz hrvatske predstavnik i Szolnoki i Waspo98 Hannover, Olympiakos, Spandau 04 Berlin i BPM Sports Management. U skupini A nalaze se Barceloneta, Eger, Steaua, Crvena zvezda, Pro Recco, Dinamo Moskva, Ferencvaroš i pobjednik Terrassa – Brescia.