Györ ipak prejak, Podravka pala u zadnjoj četvrtini susreta

Mihaela Bradovski • nedjelja, 14.10.2018.

Rukometašice Podravke nisu uspjele iznenaditi snažni Györ, ali mogu biti vrlo zadovoljne otporom kroz veći dio utakmice. Tek u završnici Györ se odvojio i otišao do pobjede...

Iako je bio bez Anite Görbicz, Györ je pokazao zašto je i ove sezone jedan od glavnih favorita za osvajanje Lige prvakinja. U Koprivnici se pokazao u dobrom svjetlu, no Podravka je odigrala vrlo dobru utakmicu, nije tako lako pala i punih 45 minuta držala je superjake gošće u neizvjesnosti.

Na kraju su ipak presudili iskustvo i kvaliteta gošći koje su znale iskoristiti pogreške Podravke u napadu te iz tranzicije stvoriti razliku. Podravka je bila potpuno ravnopravan protivnik i to je najveća pobjeda za sastav Zlatka Saračevića. Ne treba zaboraviti da su na drugoj strani stajale ponajbolje svjetske igračice kojima je cilj samo jedan - osvojiti apsolutno sve što se može osvojiti.

Od početka susreta Podravka je pokazala da se neće samo tako predati. Krenula je hrabro i nije dopustila Györu da se rano odvojiti, olakša si posao i brzo riješi pitanje pobjednika.

Niti kada je Györ serijom 6:1 preuzeo vodstvo i poveo s 9:5, Podravka nije pala, u završnici prvog dijela uspjela se vratiti na samo gola zaostatka i na odmoru je gubila s još uvijek prihvatljivih 17:15.

Ulazak u drugi dio bio je dobar, tu je Podravka vrlo brzo uhvatila priključak, poravnala na 18:18 da bi nakon pet minuta igre uspjela ponovno i povesti. Ipak serijom 4:0 Györ je uspio ponovno pobjeći i više nije dopustila povratak Podravke.

Gošće su se odvojile kada se razigrala Eduarda Amorim, jednostavno nije bilo rješenja za nju i Podravka je ipak upisala poraz koji se i očekivao. Györ je apsolutno najjači sastav u skupini, a Podravka će se boriti za prolaz s Thuringerom i Krimom.

U ovom susretu Podravku je predvodila s osam golova Natalia Čigirinova, a po osam golova kod gošći zabile su Amorim i Stine Oftedal.