Mlada hrvatska reprezentacija odradila posao u San Marinu i potvrdila nastup na Euru!

Branimir Korać • ponedjeljak, 15.10.2018.

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija do 21 godine upisala je očekivanu pobjedu protiv San Marina u gostima i potvrdila je sudjelovanje na Europskom prvenstvu!

Još nakon pobjede u Puli protiv Grčke, bilo je izvjesno kako će Hrvatska nastupiti na Europskom prvenstvu do 21 godine. Razlika u kvaliteti između Hrvatska i San Marina je ogromna, osjetilo se to i u ovom susretu, ali trebalo je vremena da se probije domaći bunker, razbije nervoza i počne dovršavati posao.

Nije bilo jednostavno u prvom dijelu, hrvatski napadi su se uglavnom odbijali od domaćeg obrambenog bedema, nedostajalo je mirnoće u završnici i završnom dodavanju te je na poluvremenu na semaforu stajalo nedovoljnih 0:0.

U drugom dijelu sve se promijenilo, Hrvatska je rano došla do pogotka i to joj je pomoglo u nastavku susreta.

U 48. minuti gosti su stigli do vodstva. Brekalo je odradio dobar posao, pronašao Alena Halilovića, a on je mirno zabio za vodstvo.

Tu se otvorilo i Hrvatska je vrlo brzo udvostručila prednost. U 53. minuti Nikola Vlašić iz blizine je pospremio loptu u mrežu i već tada pobjednik je odlučen.

Hrvatska tu nije stala i u narednih 15 minuta došla je do još dva pogotka i to preko braniča Uremovića i Bosančića koji su zaključili priču.

U konačnici glatkih 4:0 za Hrvatsku i očekivani i zasluženi plasman na Europsko prvenstvo prvi put nakon 2004. godine.

SAN MARINO - HRVATSKA 0:4

Strijelci: 0:1 - Halilović (48'), 0:2 - Vlašić (53'), 0:3 - Uremović (61'), 0:4 - Bosančić (68')

San Marino: Benedettini, Censoni, Cevoli, Zafferani, Michelotti, Pancotti (71' Moretti), Zonzini (60' Vultaggio), Tomassini, Raschi (87' Quaranta), Nanni. Izbornik: F. Constantini.

Hrvatska: Posavec, Mamić, Bosančić, Uremović, Oluić (77' Bašić), Ivanušec, Šunjić, Vlašić (64' Fiolić), Halilović, Brekalo, Jakoliš (87' Babić). Izbornik: N. Gračan.

• Obrisan korisnik15.10.2018. u 21:01
    Bilo bi lijepo da naši mladi na Euru izbore polufinale i da osiguraju OI. A zatim da se pozovu trojica iznad 23 godine, npr. Modrić, Rakitić i Perišić (za veću nadu u uspjeh na olimpijskom turniru), te da Modrić ponese zastavu na otvorenju! To bi bilo dalo prepoznatljivu sliku naše zemlje cijelom... [više na forumu]