Vodeni sportovi

Tijesan poraz splitskog Jadrana na startu Lige prvaka

Petar Jenjić • srijeda, 17.10.2018.

Vaterpolisti splitskog Jadrana porazom su otvorili nastup u Ligi prvaka, danas su poraženi na gostovanju kod mađarskog Szolnokija sa 10:9...

Dramatična završnica igrala se u Mađarskoj gdje je tijesan poraz upisao splitski Jadran od kojeg je bolji bio Szolnoki. U konačnici je slavio sa 10:9 (3:1, 3:3, 3:3, 1:2).

Szolnoki je bolje krenuo u utakmicu i poveo s 3:0, ali gosti se ubrzo vraćaju u egal koji je ostao sve do isteka vremena. Tijekom treće četvrtine igralo se pogodak za pogodak, a uoči posljednje dionice domaćin je imao dva gola viška (9:7).

Ante Visković je smanjio iz peterca na 10:9 tri i pol minute prije kraja susreta. Nešto kasnije Jadran je imao i igrača više, ali do boda ipak nije uspio doći.

Mađare je do pobjede predvodio Bence Batori s četiri gola, dok je tri pogotka dodao Kristof Szatmari. Boris Popović s tri pogotka, i Ante Visković s dva gola bili su najbolji kod Jadrana.