Vodeni sportovi

Mladost na otvaranju Lige prvaka do boda pogotkom u posljednjoj sekundi susreta

Marjan Kreševac • srijeda, 17.10.2018.

Novu sezonu natjecanja Lige prvaka Mladost je otvorila gostovanjem u Hannoveru protiv Waspoa. Nakon katastrofalnog otvaranja utakmice zagrebački vaterpolisti smogli su snage za povratak i pogotkom u posljednjoj sekundi susreta stigli do boda rezultatom 11:11...

Katastrofalno su zagrebački vaterpolisti otvorili svoj premijerni nastup u ovogodišnjem izdanju vaterpolske Lige prvaka. Nakon prvih osam minuta igre Mladost je gubila rezultatom 4:1. Nepune tri minute Mladost je uspjela sačuvati netaknutu mrežu, a onda su domaći u situaciji s igračem više poentirali preko Reala.

Nakon toga otvorilo se domaćinu koji vrlo brzo, unutar dvije minute, stiže do prednosti od 3:0 preko Brguljana i Radovića. Nekakvu nadu u koliko toliko prihvatljiv rezultat dao je na isteku pete minute Petković, ali vrlo brzo gosti se vračaju na tri razlike. U drugoj i trećoj četvrtini Mladost se uspjela vratiti i na posljednji odmor otići u egalu rezultatom 7:7.

Dobra igra nastavila se i u posljednjoj dionici kada je Mladost nakon pogotka Radua stigla do prvog vodstva na susretu. I kada je izgledalo da sve ide u željenom smjeru, prema prvoj pobjedi u Ligi prvaka dogodilo se totalno pomračenje u zagrebačkim redovima. S tri pogotka u situacijama s igračem više Waspo je došao do prednosti 10:8.

Minutu i pol do kraja domaći su imali prednost 11:9 i sve je izgledalo izgubljeno. Možda nama, ali ne i igračima Mladosti u bazenu. Golovima Čagalja i Petkovića Mladost je u posljednjoj sekundu utakmice stigla do boda. Najefikasniji kod Mladosti bili su s po tri pogotka Radu, Petković i Ćuk. Sljedeći susret Mladost igra u Zagrebu 3. studenog protiv Spandaua.

• narada10817.10.2018. u 23:06
    "Nekakvu nadu u koliko toliko prihvatljiv rezultat dao je na isteku pete minute Petković, ali vrlo brzo gosti se vračaju na tri razlike. " ne gosti, nego domacin