Ostali sportovi

Mladost poražena i u uzvratu, Vojvodina slavila u četiri seta

Petar Jenjić • četvrtak, 18.10.2018.

Odbojkaši zagrebačke Mladosti nisu uspjeli proći u drugi krug kvalifikacija za Ligu prvaka, u uzvratu u Novom Sadu s 3-1 u setovima slavila je Vojvodina...

Nakon tijesnog poraza u Zagrebu, Mladost je na uzvratu u Novom Sadu protiv Vojvodine upisala poraz 3-1 u setovima i tako se oprostila od ovog europskog natjecanja. Srpska momčad u nastavku će kvalifikacija igrati protiv bugarskog Neftohimica.

Poslije gubitka prvog seta 25:23, Mladost je dominirala tijekom drugog seta, nijednom nije ispustila vodstvo i u konačnici je zasluženo stigla do poravnanja s 25:21. Istim rezultatom Vojvodina je dobila sljedeći set, a onda se u posljednjem odvijala velika drama. Nažalost po hrvatsku momčad, s 28:26 slavila je srpska momčad.

Najraspoloženiji u redovima Vojvodine bio je Dmitro Vijeckij s 18 poena, Kruno Nikačević s 20 predvodio je Mladost.

"Čestitke Vojvodini, želim joj najbolje i nadam se da će uspjeti doći do grupne faze Lige prvaka", kazao je nakon utakmice trener Mladosti Radovan Malević.