Real Madrid
Real Madrid 1:2 Levante
Levante

Petar Jenjić • subota, 20.10.2018.

Nogometaši Reala upisali su novi poraz ove sezone u Primeri. U sklopu devetog kola bolji je s 2:1 bio Levante koji je izdržao 55 minuta bez primljenog pogotka čime je Kraljevski klub postavio novi negativni rekord po broju minuta bez postignutog gola...

Real Madrid prekinuo je niz bez pogotka, ali nije uspio doći do pobjede - četvrtu uzastopnu utakmicu u Primeri. U sklopu devetog kola na Santigao Bernabeu gostovao je Levante koji je odnio sva tri boda, susret je zaključio pobjedom od 2:1.

U šestoj minuti gosti su stigli do vodstva, Sergio Postigo poslao je sjajnu dugačku loptu za Josea Moralesa koji zaobilazi Courtoisa i poentira u praznu mrežu. Samo šest minuta kasnije novi šok za gledatelje na Santiago Bernabeu, nakon što je Raphael Varane igrao rukom u kaznenom prostoru, a sudac nakon pomoći VAR-a dosudio najstrožu kaznu. Siguran izvođač bio je Roger Marti.

Igrala se 18. minuta kada je Marco Asensio poentirao nakon odbijanca, ali ponovno je u akciji bio VAR koji je poništio pogodak zbog zaleđa. Kako je vrijeme odmicalo nije bilo jasno kako domaćin nije uspijevao poentirati. Pokušavali su Sergio Ramos i Mariano, ali uvijek je na pravom mjestu bio vratar Levantea.

Gotovo da nije bilo predaha u prvom poluvremenu. 34. minuta donijela je novu opasnost pred golom gostiju, ali udarac Isca ostao je na gredi. Činilo se kako će u samoj završnici domaćin doživjeti novi šok nakon što je Tono zabio treći Levanteov pogodak, međutim, VAR je ponovno bio u akciji i poništio je gol zbog vrlo upitne nedozvoljene pozicije.

Deset minuta po ulasku u drugo poluvrijeme stigao je i trenutak kojem se nitko u 116 godina kluba nije nadao. Naime, Real je oborio vlastiti rekord bez postignutog pogotka u svim natjecanjima - nadmašio je prethodni od 464 minute.

Negativan rekord stao je ipak u 72. minuti, Karim Benzema odigrao je povratnu loptu za Marcela, a Brazilac zatresao mrežu za smanjenje zaostatka. Četiri minute kasnije asistent se i sam našao u prilici, ali pogodio je okvir gola. Rezultat se do kraja nije promijenio, u utakmici u kojoj je Luka Modrić igrao svih 90 minuta.