Hrvatski Telekom Prva liga, 11. kolo, 20.10.2018, 17:30 h, Aldo Drosina
Suci: Tihomir Pejin, Marjan Tomas, Goran Loparac
Arijan Ademi 66'
Mario Budimir 90'+3'
Dinamo

Branimir Korać • subota, 20.10.2018.

Dinamo je mirno odradio gostovanje u Puli kod Istre 1961 i svladao ju je s visokih 4:1. Pobjedu su gosti osigurali u drugom poluvremenu kada su u samo dvije minute razmaka postigli dva gola i prelomili dvoboj...

Nije bilo iznenađenja u Puli. Nenad Bjelica čak i nije previše izrotirao momčad kao što zna uoči europskih obaveza, a Dinamo je glatko slavio 4:1, bio je dosta bolji protivnik i na kraju je zaslužio bodove.

Istra je posebno u prvom poluvremenu bila ravnopravan protivnik, a u nastavku susreta, kako je vrijeme odmicalo sve teže se nosila s Dinamom koji je postigao na kraju četiri pogotka, a mogao je još koji.

Počelo je burno, već u prvih deset minuta viđena su dva pogotka i to u razmaku od minute. Prvo je u sedmoj minuti Istra stigla do vodstva kada je Rubić ubacio, Fuentes je dobio sraz s Perićem i poslao loptu u mrežu.

Međutim već u sljedećoj minuti Dinamo poravnava. Ademi je odradio dobar posao, pronašao je u 16 metara Petkovića koji rutinski šalje loptu u dalji kut za poravnanje.

Dinamo je do odlaska na odmor još opasno zaprijetio preko Gavranovića, Oršića i Ademija, ali rezultat se više nije mijenjao.

U drugom poluvremenu Modri su bili efikasniji i s tri gola otišli su do visoke pobjede.

Na vodstvo su Modri čekali do 65. minute kada su uz dozu sreće poveli. Oršić je ubacio do Kadziora čiji pokušaj skreće Rufati, ali do Gavranovića koji opet spretno skreće loptu u mrežu.

Već u sljedećem napadu Dinamo povećava prednost. Kadzior se upisao u asistente odličnim ubačajem u sredinu, a Ademi je bio strijelac vrlo lijepog pogotka.

Bilo je još prilika na obje strane do kraja susreta, a jednu od njih Dinamo je iskoristio u sudačkoj nadoknadi kada je Olmo asistirao u kontri Budimiru za konačnih 4:1.