Podravka ima za čime žaliti, u posljednjoj minuti propustila pobjedu protiv Krima

Jan Šneler • subota, 20.10.2018.

Iznimno važno bilo je treće kolo Lige prvakinja, a koprivnička Podravka imala je sve u svojim rukama 59 minuta utakmice protiv Krima...

Nakon pobjede protiv Thuringera i odlične predstave protiv jakog Gyora, rukometašice Podravke ugostile su ljubljanski Krim i najavljivale pobjedu koja bi ih dovela na korak od drugog kruga. Nažalost, iako je Podravka bila tijekom cijelog susreta bolja i kvalitetnija, velike greške u posljednjoj minuti stajale su je pobjede i Krim je uspio doći do boda u Koprivnici.

Vrlo nervozno krenule su obje momčadi u susret te se nakon prve tri minute mreže nisu tresle. Izjednačeno se igralo i niti jedna momčad nije se uspjela ozbiljnije odvojiti. Nakon polovice poluvremena rezultat je bio izjednačenih 6:6. Ipak, u narednih nekoliko minuta Podravka radi sjajnu seriju te važnim pogotkom Karine Ježikove s igračicom manje domaće igračice dolaze do velikog vodstva 11:7.

U 25. minuti, Dragica Džono na praznu mrežu zabija za vodstvo 13:9 i Podravka nastavlja s odličnom igrom. Nažalost, malim greškama na samom kraju prvog dijela, Koprivničanke su propustile veliku prednost i na odmor otišle s vodstvom 15:13.

U nastavku susreta, Podravka je puno bolja od ljubljanskog Krima. Kao i u prvom dijelu, Koprivničanke ne dozvoljavaju protivnicama da se ozbiljnije približe. Kada god bi Krim došao na poen ili dva razlike, odmah bi Podravka dala gas više i vratila prednost na nekoliko poena. Desetak minuta prije kraja susreta, Alena Ikhneva zabila je za 22:18 i činilo se kako bi Podravka mogla dosta rano zaključiti susret.

Gošće iz Slovenije nisu se predavale te su šest i pol minuta prije kraja pogotkom Lamprini Tsakalou došle na samo jedan gol zaostatka. U tim trenucima mirnoća u realizaciji bila je najvažnija i Podravka je pogotkom Natalije Čigrinove iz sedmerca ponovno došla na dva pogotka prednosti.

Možemo slobodno reći kako je utakmica odlučena u 26. minuti kada je Korina Karlovčan pokupila odbijenu loptu i zabila za velikih 26:23 s kojima je Podravka mogla mirno ući u posljednje četiri minute. Slovenke su se pokušale brzo vratiti i u posljednjim minutama nešto napraviti i velikom greškom Karlovčan uspjele dvadesetak sekundi prije kraja doći do izjednačenja. Podravka je pokušala doći do pobjede, no vremena nije bilo i Krim je više sretno nego zasluženo došao do boda.

Iako su sve rukometašice bile sjajne kod Podravke, moramo istaknuti Jovanu Risović koja je upisala čak 14 obrana u današnjoj utakmici. Najefikasnija bila je Čigrinova s pet pogodaka, dok su Dejana Milosavljević i Ikhneva upisale po četiri. Kod Krima je sjajna bila Tamara Mavsar koja je postigla 10 pogodaka.