Hrvatski Telekom Prva liga, 11. kolo, 21.10.2018, 15:00 h, Gradski stadion u Koprivnici

Petar Jenjić • nedjelja, 21.10.2018.

Nogometaši Gorice upisali su svoju petu prvenstvenu pobjedu ove sezone, pogotkom Iyayija Atiemwena slavili su na gostovanju kod Slaven Belupa i tako skočili na četvrto mjesto...

S nizom dobrih rezultata na gostovanjima nastavila je momčad Gorice koja je uspješno odradila i susret u Koprivnici protiv Slaven Belupa. Nakon poraza od Rijeke na startu sezone Goričani su zaredali s tri gostujuće pobjede, a danas je stigla četvrta i to četvrta bez primljenog pogotka.

Jedan je pogodak bio dovoljan gostima za dolazak do pobjede, pete ove sezone, kojom je stigla na četvrto mjesto gdje se, barem privremeno, izjednačila s Lokomotivom. S druge strane, Slavenu je ovo drugi prvenstveni poraz.

Čvrsto je krenulo na obje strane, a nijedna momčad nije uspijevala ozbiljnije zaprijetiti u prvih 15-ak minuta. Prvu veću opasnost vidjeli smo pred vratima Gorice, do lopte je na rubu kaznenog prostora došao Roei Gordana koji je plasirao udarac u sami lijevi kut, ali pucao je malo pored stative.

Dva solidna pokušaja imali su Goričani, ali oba je zaustavio domaći vratar. Prvo je u 21. minuti pokušao Farouk Miya s dvadesetak metara, ali je uz pomoć bloka obranio Marković. Slična situacija četiri minute kasnije kada je Joey Suk došao do lopte u kaznenom prostoru, ali pucao vrlo slabo.

Pet minuta po ulasku u drugo poluvrijeme gosti su poveli nakon lijepo odigrane akcije. Čabraja je želio proigrati Suka, ali loptu je odbio Zvonimir Šarlija samo do Iyayija Atiemwena koji s desetak metara neobranjivo pogađa kut Slavenova gola.

Dobru priliku za poravnanje domaćin je imao u 63. minuti nakon ubačaja Stipe Bačelića-Grgića koji je pogodio Mateja Jelića, ali ovaj je, iako sam na pet metara, glavom pucao pored gola.

Još pokoji solidan pokušaj imao je domaćin do kraja utakmice, ali nije bio precizan. Imala je Gorica dosta prostora u završnih dvadesetak minuta, mogla je i ranije riješiti pitanje pobjednika, ali rezultat se ipak nije mijenjao. Do kraja susreta domaćin je ostao i s igračem manje kada je izravan crveni karton dobio Mateus Lima.