Treća pobjeda u nizu, a prva u Alpe Adria Cupu za Vrijednosnice Osijek

Petar Jenjić • srijeda, 24.10.2018.

Košarkaši Vrijednosnica Osijek upisali su prvu pobjedu u Alpe Adria kupu. Protivnik je bio češki USK Prag, a Brokeri su do slavlja stigli rezultatom 86:69...

Do prve pobjede u Alpe Adria kupu, a do treće uzastopne, stigle su Vrijednosnice Osijek koje su na domaćem terenu s 86:69 bile bolje od češkog USK Praga koji je tako pao na omjer 1-2.

Nakon izjednačene prve četvrtine (18:18), Brokeri u drugoj ubacuju u brzinu više i do poluvremena dolaze do okruglih deset koševa viška (44:34).

U drugom poluvremenu odgovaraju gosti serijom 10:0 i dolaze do poravnanja, ali tada se ponovno budi domaćin i vraća istu razliku kao nakon prvih 20 minuta (65:55). U posljednjoj dionici Osječani povećavaju prednost i mirno zaključuju susret u svoju korist.

Najbolji su u pobjedničkim redovima bili Abdul Malik s 20 poena i 12 skokova te Domagoj Vrkić koji je dodao 13 koševa. Goste je predvodio Filip Vukosavljević s 30 koševa.