Hrvatski Telekom Prva liga, 12. kolo, 27.10.2018, 17:30 h, Aldo Drosina, gledatelja: 850

Branimir Korać • subota, 27.10.2018.

Osijek se nije vratio na drugu poziciju u HT Prvoj ligi. U Puli je ispustio pobjedu protiv Istre 1961 i kolo će završiti na trećem mjestu s bodom manje od Lokomotive...

Veliki bod osvojila je Istra 1961 na svom travnjaku protiv Osijeka. Osječani su bili ti koji su imali tri boda u džepu, vodili su do 86. minute, u završnici propustili i čisti zicer za pobjedu, ali borbeni Puležani ipak ostaju nagrađeni tim jednim bodom.

Iako nije imao nekolicinu vrlo važnih igrača na raspolaganju, Zoran Zekić najavljivao je borbu isključivo za tri boda. Nije bio daleko od toga, no pad koncentracije u završnici susreta ipak je skupo stajao njegovu momčad.

Domaćin je na startu susreta srušio rekord lige zaigravši s čak desetoricom stranaca u prvih 11, a jedini sretnik s ovog područja koji je dobio priliku bio je Petar Bosančić.

Istra je dobro otvorila utakmicu i imala je priliku za vodstvo već u prvih 15 minuta kada je opasni Argentinac Ramon Mierez ušao u 16 metara, ali nije uspio nadmudriti Malenicu.

Gosti su odmah uzvratili i u dva slučaja centimetri su ih dijelili od pogotka. Prvo je Petar Bočkaj pogodio gredu, a onda je Landeta krajnjim naporom obranio veliku šansu Grgiću.

U 29. minuti Osijek ipak dolazi do vodstva. Oneto je pogriješio na svojih 30 metara i poklonio je loptu Osječanima, oni odmah dolaze pred 16 metara, Marić proigrava Kamenara koji ulazi u kazneni prostor i zabija za vodstvo.

Od početka drugog dijela domaćin je krenuo po poravnanje. Vrlo blizu njemu bio je u 50. minuti kada je ponovno opasni Mierez bio u odličnoj prilici, no greda se ispriječila pogotku.

Nisu niti Osječani ostajali dužni, pokušavali su i oni doći do gola koji bi riješio pitanje pobjednika, no niti jedni, a niti drugi nisu bili sretne ruke sve do 86. minuti. Tada Traore sjajnim udarcem s 18 metara pogađa gredu, lopta se odbija do Miereza koji konačno zabija za 1:1.

Fantastičnu šansu propustili su Osječani nedugo nakon primljenog gola. U 89. minuti sijevnula je odlična kontra, lopta je na kraju došla do Šutala koji promašuje iz idealne pozicije s desetak metara.

Ostalo je 1:1, a bodom mogu biti zadovoljniji domaćini. Osijek je propustio priliku posve se približiti Dinamu koji sada ima priliku još malo odmaknuti uoči gostovanja u derbiju kod Osijeka.

• Dinko Bilich29.10.2018. u 12:58
    Aha, a one promašene šanse Osijeka ne računaš ? I to šta je Istra izjednačila tek u 85. pa ipak treba bit zadovoljna bodom
    Dinko Bilich
  • ludi_dabar29.10.2018. u 12:15
    Konacni je ishod najpravedniji , a za punim pljenom mogu zaliti domacini , jer je Osijek nestao sa terena u drugom djelu susreta , mada su u zavrsnici mogli do pobjede . Nebi ni zabili , da im Oneto nije servirao loptu za pogodak .Stoga ne stoji zakljucak ; istra moze biti zadovoljna sa osvojenim... [više na forumu]