Hrvatski Telekom Prva liga, 12. kolo, 28.10.2018, 17:30 h, Gradski stadion u Koprivnici, gledatelja: 1893

Branimir Korać • nedjelja, 28.10.2018.

Nenad Bjelica još jednom je izmiješao postavu, no Dinamo je bez obzira na to došao do pobjede. Slavio je u Koprivnici protiv Slaven Belupa i povećao prednost na vrhu ljestvice...

Dinamo je nakon treće pobjede u Europskoj ligi stigao i do treće uzastopne pobjede u hrvatskom prvenstvu. Gostovao je u Koprivnici kod Slaven Belupa kojeg je svladao s 2:0 golovima u zadnjih 20 minuta. Kreator pobjede Zagrepčana bio je Damian Kadzior koji je upisao asistenciju i pogodak.

Modri su se u još jednom izmijenjenom sastavu dosta mučili kako probiti obranu Koprivničana i tek kada je Slaven Belupo počeo malo više izlaziti i pokušavati doći do pogotka, Dinamo je lakše dolazio do prilika. Dogodilo se to u zadnjih 20-ak minuta nakon što su Modri prvi put probili obranu domaćina.

U prvom poluvremenu malo toga vrijednog za istaknuti. Treba svakako spomenuti spornu situaciju iz 18. minute kada je Bongongui pao u 16 metara, domaćini su tražili kazneni udarac, ali Ivan Bebek nije ništa dosudio.

Dinamo je imao jednu dobru priliku i to pet minuta prije odlaska na odmor kada je Petković dobro pucao, a Marković još bolje obranio njegov pokušaj.

U drugom dijelu Slaven Belupo opasno je zaprijetio iz brze kontre koju je udarcem zaključio Izraelac Gordana, no lopta je prošla pokraj vratnice.

Što je susret više odmicao, to je Dinamo češće prijetio i u 71. minuti napokon je i poveo. S lijeve strane odlično je ubacio Kadzior, bila je to kopija akcije iz prošlog kola protiv Rudeša, a još jednom sjajno je glavom loptu dočekao Budimir i zabio za 1:0.

Nakon vodstva Dinamo je krenuo i po povećanje prednosti, prijetili su Kadzior i Olmo, vratnica je spasila u jednom trenutku Markovića, ali u 88. minuti ipak slijedi pogodak. Olmo je ubacio s lijeve strane, lopta je došla na glavu Kadziora koji podiže na 2:0.

U završnici susreta još jednu odličnu priliku imao je Olmo, Marković je ponovno imao sreće i Dinamo Koprivnicu napušta pobjedom 2:0.