Vodeni sportovi

Jug bez problema do pobjede na "gostovanju" u drugom kolu Lige prvaka

Branimir Korać • subota, 03.11.2018.

Drugo kolo vaterpolske Lige prvaka donijelo je hrvatski dvoboj u Dubrovniku. Jug je opravdao status favorita i bez problema svladao je domaći Jadran...

Dvoboj drugog kola Lige prvaka između Jadrana iz Splita i Juga odigran je u Dubrovniku iako je Jadran formalno bio domaćin. Radovi na poljudskom bazenu još nisu gotovi i Splićani se snalaze na razne načine, a jedna od opcija bio je i nastup u Dubrovniku.

Jug je to iskoristio i glatko slavio s 13:6 ne dopustivši nikakvo iznenađenje. Presudio je loš ulazak u susret gostiju, previše toga propustili su u prve dvije dionice i Jug je tu stvorio razliku.

Na poluvremenu su Dubrovčani vodili sa 6:3, odmah na startu treće četvrtine Nathan Power je smanjio na 6:4 da bi Jug uzvratio s tri gola u nizu i spriječio povratak Jadrana.

Završilo je visokih 13:6 za Jug koji je tako stigao i do druge pobjede u Ligi prvaka ove sezone, a Jadran je upisao i drugi poraz.

Najefikasniji kod Juga bili su Daniil Merkulov s četiri gola i Maro Joković s dva, a kod Jadrana dva pogotka postigao je Ante Visković.