Hrvatski Telekom Prva liga, 13. kolo, 04.11.2018, 15:00 h, Gradski stadion Velika Gorica, gledatelja: 3711

Branimir Korać • nedjelja, 04.11.2018.

U borbenom i čvrstom dvoboju u Velikoj Gorici nije bilo pobjednika. Gorica je remizirala s Hajdukom nakon što je povela pogotkom Atiemwena, ali i ostala s igračem manje neposredno prije odlaska na odmor. Hajduk je prije toga izjednačio i nije uspio u nastavku doći do pobjede...

Opasna Gorica ugostila je Hajduk u susretu koji je prvi put u klupskoj povijesti na ovom stadionu odigran pod svjetlima reflektora, a dvoboj je na kraju okončan 1:1, bez pobjednika. Hajduk je bio bliže tri boda, imao je cijelo drugo poluvrijeme igrača više, no nije to znao iskoristiti.

Brojčana nadmoć dovela je do dominacije i terenske inicijative Hajduka, međutim Vulićeva momčad nije uspjela stvoriti neki veliki pritisak i prilike koje bi dovele do preokreta. Goričani su bili vrlo požrtvovni, dobro su se branili, prema naprijed nisu imali ambicija nakon isključenja Čaglja i u svakom slučaju zadovoljni su ovim ishodom.

Goričani su sjajno otvorili utakmicu i poveli već u 14. minuti. Nigerijac Atiemwen fantastičnim solo prodorom izbacio je nekolicinu igrača Hajduka iz igre, gotovo s centra sjurio se do 16 metara otkud vara i Blaževića te zabija pogodak koji će ući u konkurenciju za gol sezone u HNL-u.

Kratko je trajalo novo slavlje Gorice u 26. minuti kada je Zwolinski skrenuo loptu u mrežu, ali pogodak opravdano nije priznat zbog dubokog zaleđa Poljaka, a Hajduk je do poravnanja došao u 32. minuti. S desne strane centrirao je Bradarić, lopta je dugo putovala, a dočekao ju je Jairo koji je bio najviši u skoku i glavom poslao je u mrežu za 1:1. Prilikom pada lakše se i ozlijedio, no mogao je nastaviti igru.

Desetak minuta kasnije novi problemi za Goricu. Čagalj je daleko od svog gola visoko podignutom nogom pogodio Bradarića u bedreni mišić i Fran Jović mu je zasluženo pokazao put u svlačionicu.

Drugo poluvrijeme bilo je borbeno, ali kvalitetom dosta siromašno. Hajduk je pokazivao kako nema onu kvalitetu s kojom bi se mogao nametnuti u potpunosti i stvoriti pritisak i izuzev odličnog pokušaja Jradija iskosa iz slobodnog udarca, kojeg je odlični Kahlina lijepo obranio, praktički nije bilo ozbiljnije prijetnje.

Goričani su zadržali bod bez većih problema, a Hajduk još jednom odrađuje susret bez neke velike igre. Nekih drastičnih pomaka od početka sezone nema, razlika je jedino u tome što Splićani osvajaju pokoji bod više u za njih mizernoj sezoni.