Serie A, 12. kolo, 09.11.2018, 20:30 h
Frosinone 1:1 Fiorentina
Fiorentina

Mihaela Bradovski • petak, 09.11.2018.

Dvanaesto kolo Serie A otvorile su ovog petka momčadi Frosinonea i Fiorentine. Oba pogotka, u dvoboju koji je završio rezultatom 1:1, postignuta su u drugom dijelu, a zadovoljniji svakako mogu biti domaći nogometaši koji su do vrijednog boda došli u 89. minuti...

Sastav iz Firence od početka dvoboja pokazao se dominantnijim pa je tako, bez obzira na to što se na odmor otišlo pri početnih 0:0, u prvoj polovici susreta u okvir domaćih vrata uputio pet udaraca dok je njegov vratar Alban Lafont ostao bez posla.

S druge strane, reflekse Marca Sportiella, čuvara domaće mreže u 14. je minuti u izlasku jedan na jedan testirao Giovanni Simeone, a uspješniji sedam minuta kasnije nije bio niti Cristiano Biraghi kojem domaći vratar čita udarac upućen u donji lijevi kut.

Posljednju izglednu priliku u prvom poluvremenu propustio je u pogodak pretvoriti Marco Benassi, no što mu tada nije pošlo za nogom uspješno je završio u drugoj minuti nastavka. Nakon odličnog centaršuta Federica Chiese glavom uz vratnicu pogađa za Fiorentininih 1:0.

Prva iduća velika prilika stigla je tek u 74. minuti u režiji domaće momčadi, no udarac Francesca Zampana s ruba kaznenog prostora odlazi pokraj desne stative. Desetak minuta kasnije, točnije u 86. minuti, Fiorentina je preko Chiese propustila potvrditi pobjedu, i njegov udarac odlazi tik uz desni okvir gola, a već nekoliko minuta kasnije stiže kazna.

Minutu prije kraja isteka 90 minuta Andrea Pinamonti na 25-30 metara prima loptu i snažnim udarcem šalje je u lijeve rašlje. Za veliko slavlje svoje momčadi, konačnu podjelu bodova i nastavak pozitivnog niza. Sastav Morena Longa tako je neporažena već četvrtu utakmicu za redom, ali i dalje u zoni ispadanja.

Fiorentina se pak nakon pet utakmica bez pobjede, posljednja je bila u rujnu protiv Atalante, nalazi na osmoj poziciji, no moguće ne i zadugo, jer njene pratitelje tek očekuju dvoboji ovoga kola.

Marko Pjaca igrao je do 66. minute kada ga je zamijenio Edimilson Fernandes, a Stipe Perica s klupe je odgledao cijeli susret.