Hrvatski Telekom Prva liga, 14. kolo, 10.11.2018, 15:00 h, Gradski stadion u Koprivnici

Branimir Korać • subota, 10.11.2018.

Nogometaši Osijeka vratili su se na treću poziciju na ljestvici nakon što su upisali sva tri boda na gostovanju u Koprivnici kod Slaven Belupa...

Zoran Zekić najavljivao je pobjedu u Koprivnici i ostvario ju je. Za razliku od posljednjih dvoboja, Osječani su bolje odradili drugo poluvrijeme i tamo su stigli do oba pogotka koja su mu osigurala pobjedu.

Nakratko je na trećem mjestu bila Gorica nakon pobjede protiv Rudeša, ali Osječani su se vrlo brzo vratili slavljem u Koprivnici golovima Hajradinovića i Pilja.

Prvo poluvrijeme ponudilo je vrlo malo, nije bilo većih prilika niti na jednoj strani, ali je zato bilo dosta pogrešaka. Dodavanja nisu bila precizna i jedni i drugi puno su griješili i bilo je vrlo malo situacija u kojima je bilo opasno za oba vratara.

Tek nekoliko pokušaja Osječana koji nisu bili dovoljno opasni da bi stvorili neki problem za vratara Filipovića.

U drugom dijelu bolji nastup i to prvenstveno Osječana koji su odmah zaprijetili preko Hajradinovića, ali Filipović brani.

Što Hajradinović nije uspio tada, uspio je u 59. minuti. Dobra akcija gostiju, Marić je pobjegao pratnji i ubacio za Hajradinovića koji s desetak metara zabija za vodstvo.

Nakon toga Osječani su primirili igru, a pobjednik je odlučen u 82. minuti. Slobodni udarac s ruba kaznenog prostora izveo je Marin Pilj i sjajno pogodio gornji kut.

Do kraja susreta gosti su zadržali prednost i upisali tri važna boda koja ih približavaju na bod do Lokomotive koju čeka dvoboj protiv Dinama u nedjelju.