Petar Jenjić • subota, 10.11.2018.

Danas je nastavljeno 11. kolo njemačke Bundeslige, a u nama najzanimljivijem susretu Andrej Kramarić upisao se u strijelce u pobjedi Hoffenheima. Do nove pobjede stigla je Borussia Mönchengladbach na krilima odličnog Alassanea Plee...

Hoffenheim - Augsburg 2:1

Šestu pobjedu u sezoni, a četvrtu u nizu upisao je Hoffenheim. Odličnu formu potvrdio je domaćom utakmicom protiv Augsburga kojeg je porazio s 2:1 čime mu je nanio četvrti poraz sezone.

Promjene rezultata nije bilo sve do završnih 25 minuta utakmice, a u vodstvo je stigao Hoffenheim. Najveći dio posla napravio je Joelinton koji je prvo ukrao loptu, a zatim proigrao nadolazeće Andreja Kramarića koji lakoćom pogađa mrežu.

U 70. minuti Augsburg je stigao do poravnanja, Marco Richter krasno je uposlio Alfreda Finnbogasona u kaznenom prostoru, a Islanđanin lijepim udarcem prebacio protivničkog vratara.

Međutim, domaća je momčad ipak uspjela doći do novog vodstva, a time i pobjede. Tek minutu po ulasku u igru odbijanac je u mrežu pospremio Reiss Nelson.

Andrej Kramarić igru je napustio u 88. minuti.

Freiburg - Mainz 1:3

Dvoboj dviju momčadi sredine ljestvice otišao je na stranu Mainza koji je do četvrte pobjede sezone stigao na gostovanju kod Freiburga s 3:1 te mu tako nanio ukupno četvrti poraz. Gosti su rano poveli i bez većih problema sačuvali prednost do kraja.

Jean-Phillipe Gbamin doveo je Mainz u vodstvo nakon šest minuta igre kada je sjajnim udarcem iz daljine neobranjivo pogodio sami kut protivničkog gola.

U 18. minuti gostujuća je momčad povećala prednost, Jean-Paul Boetius ubacio je s lijeve strane na peterac gdje se našao Jean-Philippe Mateta i glavom skrenuo loptu u mrežu.

Dosta dugo nije bilo promjene rezultata, a igrala se 73. minuta kada je Freiburg smanjio zaostatak. Bila je to lijepa akcija domaćina za kojeg je nakon odbijanca poentirao Rolland Sallai.

Ipak, samo tri minute kasnije gosti podebljavaju vodstvo. Nekoliko prilika domaća je obrana imala za izbacivanje lopte daleko od gola, ali nijednom nije bila uspješna. Do nje je došao Karim Onisiwo koji prolazi dvojicu suparničkih igrača i postiže pogodak.

Nürnberg - Stuttgart 0:2

Dodajmo i to kako je do druge pobjede sezone stigao Stuttgart koji je slabio u gostima kod Nürnberga s 2:0. U dresu gostiju nije bilo Borne Sose koji ima problema s ozljedom.

Nakon što nije bilo pogodaka prvih 45 minuta, Stuttgart je u nastavku uspio doći do sva tri boda i tako prekinuti niz od četiri uzastopna poraza. Strijelci su bili Timo Baumgartl i Erik Thommy.

Werder - Borussia M. 1:3

Drugo mjesto i dalje čvrsto drži Borussia Mönchengladbach koja je slavila u gostima kod Werdera s 3:1. Junak utakmice bio je Alassane Plea koji je postigao sva tri pogotka u razmaku od 39. do 52. minute susreta. Poraz domaćina ublažio je Nuri Sahin.