Györ i Metz uvjerljivi, sjajni susret Bresta i Kopenhagena

Jan Šneler • subota, 10.11.2018.

Odigrana su tri susreta 5. kola Lige prvakinja, a najuzbudljivije je bilo u Brestu, u susretu između istoimenog domaćina i Kopenhagena...

Odigrane su prve tri utakmice 5. kola Lige prvakinja. Osim dominantnih predstava Györa i Metza, odlično je bilo u Brestu, gdje su Brest Bretagne i Kopenhagen odigrali utakmicu punu preokreta.

U skupini u kojoj se nalazi i koprivnička Podravka, mađarski Györ bez većih problema slavio je na gostovanju kod Krima iz Ljubljane. Već na startu, gošće su pokazale da su došle po pobjedu. Nakon šest minuta vodile su s 0:5, ipak, malo pomalo domaće rukometašice su uspjele smanjiti zaostatak. Krim je smanjio na 9:10 i činilo se da će u posljednjih 10 minuta biti prava borba za vodstvo na poluvremenu. Ipak, ona je izostala. Györ je serijom 1:6 došao do vodstva 10:16 na odmoru.

U drugom dijelu prednost se samo povećavala i na kraju je mađarski klub slavio rezultatom 23:32. Kod gošći, najbolja je bila Eduarda Amorim Taleska sa sedam pogodaka, dok je Nycke Groot zabila šest. U redovima Krima, Nina Zulič zabila je pet golova.

Ništa manje dominantno nije odigrao niti Metz na gostovanju kod Larvika. Sve je bilo riješeno u prvom dijelu koji su gošće dobile s 9:15. U nastavku susreta, Metz je došao i do dvoznamenkaste prednosti koju nije ispuštao do samoga kraja i konačno slavio rezultatom 21:31. Najbolja je u Metzu bila Xenia Smits s pet pogodaka, dok je za domaći sastav Mari Kristine Molid postigla šest golova.

Najzanimljivije je bilo u Brestu gdje su istoimeni domaćin i Kopenhagen odigrali neriješenih 28:28. Utakmica je cijelim tijekom bila napeta i puna preokreta. Krenula je bolje domaća ekipa koja je vodila u prvom dijelu s 9:6, no u roku od osam minuta sve se promijenilo i Kopenhagen je serijom 0:7, došao do velikog vodstva 9:13. Jasno, kakva bi to bila utakmica puna uzbuđenja da sada Brest nije napravio seriju 5:0 u posljednjih deset minuta i otišao na odmor s minimalnim vodstvom.

U drugom dijelu potpuno ista priča. Opet bolji ulazak Bresta koji vodi 17:14 i ponovno serija gostiju, ovoga puta 0:4 u svega par minuta i vodstvo je na strani Kopenhagena. Tako se igralo sve do posljednjih petnaestak minuta kada je krenula doslovno igra gol za gol. Čekala se prva greška koja se nije dogodila, odnosno točnije koja nije iskorištena. Imale su domaće rukometašice posljednju minutu za pobjedu, no nisu uspjele zabiti i završilo je 28:28.

Kod Bresta, Ana Gros je zabila osam golova, dok je sjajna bila Filippa Idehn sa 16 upisanih obrana. Kod Kopenhagena, Thea Mork se sedam puta upisivala u listu strijelaca.