Petar Jenjić • nedjelja, 11.11.2018.

Noćas je odigrano još devet utakmica u kojima se hrvatski centri nisu posebno istaknuli. Lakersi su prvi puta ove sezone stigli na polovičan učinak pobjedom kod Sacramenta, dok su Cleveland Cavaliersi minimalno poraženi kod Chicago Bullsa. Do pobjede bez Stepha Curryja bez većih su problema stigli Golden State Warriorsi...

Ranija utakmica odigrana je u Los Angelesu gdje su Clippersi nakon produžetka uspjeli svladati Milwaukee Buckse rezultatom 128:126 i tako im nanijeti treći poraz u sezoni.

Bila je to vrlo zanimljiva utakmica u kojoj su se momčadi izmjenjivale u vodstvu, a domaćin je sve do posljednjih sekundi regularnog dijela vodio 119:116. Ipak, produžetak Bucksima donio je Eric Bledsoe. U dodatnih pet minuta nije bilo puno poena, a pobjedu Clippersima donio je Lou Williams sekundi prije isteka vremena.

Najučinkovitiji u pobjedničkim redovima bio je Marcin Gortat s 26 poena i devet skokova, priključio mu se Patrick Beverly s 21 poenom i pet skokova, dok je Tobias Harris dodao 20 koševa i 11 skokova.

Giannis Antetokounmpo predvodio je gostujuću momčad s 27 poena, 18 skokova, četiri asistencije i pet ukradenih lopti, Malcolm Brogdon dodao je 23 koša.

Novi poraz, u novoj utakmici u kojoj je Dragan Bender ostao bez minutaže, upisali su Phoenix Sunsi koji su izgubili na gostovanju kod New Orleans Pelicansa sa 119:99. Solidno su se držali gosti do kraja treće četvrtine, uoči posljednjih 12 minuta zaostajali su devet razlike (91:82), ali u posljednjoj četvrtini Pelicansi su prelomili dvoboj u svoju korist.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Anthony Davis s 26 poena, 13 skokova i šest asistencija, Julius Randle dodao je 22 koša i 15 skokova, a Jrue Holiday 19 poena, šest skokova i devet dodavanja.

Sunse je predvodio T.J. Warren s 25 koševa i pet skokova, dok je Deandre Ayton ostvario učinak od 20 poena i 12 skokova.

Novi, ukupno 11. poraz sezone, upisali su Cleveland Cavaliersi koji su na gostovanju kod Bullsa ispustili 16 koševa prednosti te u konačnici upisali poraz od 99:98.

Bullsi su minutu i 45 sekundi prije kraja vodili s 99:94, a pola minute kasnije Jordan Clarkson postavio je, kako se kasnije pokazalo, konačan rezultat. Imali su Cavaliersi svoje napade za vodstvo, ali nisu ih uspjeli iskoristiti.

Zach LaVine predvodio je Bullse s 24 poena, osam skokova i pet asistencija, dok su po 15 koševa dodali Ryan Arcidiacono i Wendell Carter Jr. (pet skokova).

Najbolji je kod gostiju bio Tristan Thompson s 22 poena i 12 skokova, dok su Rodney Hood i Collin Sexton ubacili po 20 koševa. Na skromnom učinku ponovno je ostao Ante Žižić koji je dodao četiri poena i četiri skoka ua 14 minuta na terenu.

I bez Stepha Curryja Golden State Warriorsi uspjeli su bez većih problema poraziti Brooklyn Netse sa 116:100 te tako doći na omjer od 11-2. Osim na samom početku utakmice Warriorsi se nijednom nisu našli u zaostatku, a tijekom susreta imali su i 24 koša prednosti.

Kevin Durant s 28 poena, pet skokova i 11 asistencija predvodio je Warriorse, Quinn Cook dodao je 27 koševa i pet asistencija, a Klay Thompson 24 koša.

Najbolji je u redovima Netsa bio Joe Harris s 24 koša, a priključio mu se Spencer Dinwiddie s 14 koševa i šest asistencija.

Vjerojatno najbolju obrambenu utakmicu sezone odigrali su Los Angeles Lakersi koji su noćas slavili na gostovanju kod Sacramento Kingsa sa 101:86. Prvi je to puta da su Lakersi uspjeli zadržati ispod 100 ubačenih poena ove sezone, a tek drugi puta da su Kingsi ostali bez 100 koševa, s obzirom na to da u prosjeku ubacuju 118 koševa.

Ovom pobjedom Lakersi su po prvi puta ove sezone došli do polovičnog omjera (6-6), a tijekom sinoćnje utakmice pobjeda nijednom nije dolazila u pitanje. Gosti su vodili gotovo cijelu utakmicu i zasluženo stigli do pobjede.

LeBron James s 25 poena i sedam skokova bio je najbolji kod Lakersa, dok je Brandon Ingram dodao 12 koševa i osam skokova. U samoj završnici susreta tek je minutu odigrao Ivica Zubac koji je skupio dva skoka uz dva promašaja za dva.

Najbolji je kod Kingsa bio De'Aaron Fox s 21 poenom i sedam skokova, dok je Marvin Bagley III dodao 13 koševa.

NBA:
LA Clippers - Milwaukee Bucks 128:126*
New Orleans Pelicans - Phoenix Suns 119:99
Miami Heat - Washington Wizards 110:116 (Josh Richardson 23p, 5sk / John Wall 28p, 9sk)
Chicago Bulls - Cleveland Cavaliers 99:98
Memphis Grizzlies - Philadelphia 76ers 112:106* (Mike Conley 32p, 6as / J.J. Reddick 20p)
San Antonio Spurs - Houston Rockets 96:89 (LaMarcus Aldrige 27p, 10sk / James Harden 25p, 6sk)
Golden State Warriors - Brooklyn Nets 116:100
Dallas Mavericks - Oklahoma City Thunder (Luka Dončić 22p, 6sk, 8as / Paul George 20p, 13sk, 6as)
Sacramento Kings - LA Lakers 86:101