Benfica prejaka za Novo Vrijeme, Makarani krenuli visokim porazom

Mihaela Bradovski • četvrtak, 15.11.2018.

Novo Vrijeme nije uspjelo doći do velikog iznenađenja u Lisabonu gdje je u prvom kolu Elitne runde Lige prvaka u futsalu poraženo od favorizirane Benfice s visokih 5:0...

Novo Vrijeme otputovalo je na turnir Elitne runde Lige prvaka u futsalu u Lisabon s nadom da može doći do nekog čuda, ali konkurencija je prejaka. Odlazak u Lisabon među europsku elitu nagrada je za dobro odrađen posao na turniru u Makarskoj i svaki eventualni bod u Elitnoj rundi je bonus.

Prvi protivnik bila je Benfica, jedna od najboljih europskih momčadi koja je dodatno pojačana za ovu sezonu, a hrvatski prvak morao se pomiriti s porazom. Benfica je visoko slavila s 5:0 i tako na očekivani način krenula u Elitnu rundu.

Novo Vrijeme je izdržalo u prvih osam minuta bez primljenog zgoditka, ali do kraja prvog poluvremena Benfica je zabila tri gola i krenula prema glatkoj pobjedi.

Dvostruki strijelac bio je španjolski reprezentativac Raul Campos dok je jedan pogodak dodao portugalski reprezentativac Fabio Cecilio.

Niti u drugom dijelu nije bilo velike razlike u odnosu snaga i igri. Samo tri minute trebale su Robinhu, Brazilcu s ruskom putovnicom, za 4:0, a konačnih 5:0 postavio je Campos i tako kompletirao hat-trick.

U drugoj utakmici sastaju se Sporting iz Lisabona i Sibirjak, a Novo Vrijeme u drugom kolu, u petak, igra protiv drugog portugalskog predstavnika.