Šest golova Duvnjaka u pobjedi Kiela, solidan nastup Brozovića

Petar Jenjić • četvrtak, 15.11.2018.

Odigrane su četiri utakmice 13. kola njemačke Bundeslige, a u akciji su na svakoj utakmici bili i hrvatski rukometaši. Najbolji je dojam ostavio Domagoj Duvnjak u pobjedi svog Kiela...

Do nove prvenstvene pobjede stigao je Magdeburg koji nije imao prevelikih problema protiv Lemga kojeg je svladao sa 29:24. Domaćin je na poluvremenu imao sedam golova prednosti (17:10), a u drugom je morao tek sačuvati stečeno vodstvo.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Matthias Musche s devet golova, Željko Musa u pobjedu je ugradio svoja dva pogotka. Tim Hornke sa sedam golova bio je najbolji kod gostiju.

Kiel je uspio izvući pobjedu u gostima kod Bergischera i tako mu nanio, treći poraz u posljednje četiri utakmice, a peti ukupno. U konačnici je slavio s 27:23, a još devet minuta prije kraja zaostajao je s 23:22. Do kraja utakmice nije primio nijedan pogodak.

Niklas Ekberg sa sedam je golova predvodio Kiel do pobjede, a nije previše zaostajao Domagoj Duvnjak koji je dodao šest pogodaka. Najbolji je kod domaćina bio Andre Bogdan Criciotoiu s pet golova.

Nakon velike drame do pobjede je stigao Bietigheim-Metterzimmern koji je stigao do treće pobjede sezone, a druge u posljednje tri utakmice. Pogotkom Christiana Schäfera u posljednjoj sekundi slavili su na gostovanju kod Hannovera.

Christian Schäfer u pobjedu je svoje momčadi ugradio osam golova, dok je pogodak više zabio Jonas Link. Martin Marčec nije se upisao u strijelce. U redovima Hannovera četiri je gola zabio Ilija Brozović, dok je bez učinka ostao Domagoj Sršen.

Četvrtu pobjedu u nizu, a devetu ukupno, upisao je Melsungen koji je slavio u gostima kod Füchse Berlina sa 26:24. Šest minuta prije kraja domaćin je stigao do izjednačenja (23:23), ali s tri uzastopna pogotka Melsungen je osigurao pobjedu.

Marino Marić i Domagoj Pavlović u pobjedu svoje momčadi ugradili su po tri pogotka. Goste je predvodio Tobias Reichmann s osam golova. Domaćinu nije pomoglo niti deset pogodaka Hansa Lindberga, dok se Jakov Gojun nije upisivao u strijelce.

12Stuttgart 20532:603-7115
13Minden 19531:551-2014
14Erlangen 19478:498-2014
15Leipzig 19472:499-2710
16Gummersbach 20483:569-869
17SG BBM Bietigheim 19462:573-1116
18Ludwigshafen 21503:589-865