Druga pobjeda u nizu i plasman Rogera Federera u polufinale Londona

Petar Jenjić • četvrtak, 15.11.2018.

Roger Federer svladao je Kevina Andersona u posljednjem meču skupine završnog Mastersa u Londonu. Švicarac u polufinale prolazi kao prvoplasirani...

Pobjedu u posljednjem meču skupine ostvario je Roger Federer koji je sa 6:4, 6:3 bio bolji od Kevina Andersona te tako izborio prolazak u polufinale. Kao drugoplasirani će s istim omjerom (2-1) i Federerov večerašnji protivnik.

Prvih šest gemova meča nije bilo break prilika, a tada su uslijedila tri uzastopna oduzeta servisa. Uspješniji je bio Federer koji je pri servisu i vodstvu 5:4 spasio 0:40 te stigao do seta.

U drugom setu najbolji švicarski tenisač bio je dominantan na vlastitom servisu na kojem nije dopustio nijednu break priliku protivniku. S dva uzastopna breaka zaključio je meč u svoju korist te sada čeka svog protivnika u polufinalu.