Cedevita nakon Berlina stigla u Beograd, zahuktali FMP sljedeći protivnik

Petar Jenjić • subota, 17.11.2018.

Pred košarkašima Cedevite utakmica je osmog kola regionalne ABA lige u kojoj će gostovati kod FMP-a te tražiti produljenje vrlo dobre forme i povratak među najbolje ekipe na ljestvici...

U svim natjecanjima Cedevita je upisala ukupno pet pobjeda zaredom, a nastavak pobjedničkog niza tražit će u Beogradu gdje ih očekuje utakmica protiv FMP-a koji je trenutno ispred zagrebačke momčadi na ljestvici ABA lige. Podsjetimo, zagrebačka je momčad trenutno na omjeru 3-4, dok FMP ima četiri pobjede i tri poraza.

Cedevita u Beograd stiže odmah nakon utakmice u Berlinu gdje je u susretu Eurokupa bila bolja od Albe. Sjajno prvo poluvrijeme, iznad svih mogućnosti, odigrali su Vitamini u toj utakmici. Preostalih 20 minuta nije bilo tako briljantno, ali pobjeda se upisala.

Po dolasku je momčad Slavena Rimca odradila tek lagani večernji trening, a što se tiče sastava neće biti ozlijeđenog Filipa Krušlina koji će s treninzima krenuti od ponedjeljka. Ipak, tu će biti novopridošli Marko Banić i Jakov Mustapić koji bi se trebali pokazati kao jako dobra pojačanja, kako na vanjskim tako i na unutarnjim pozicijama.

Igra Cedevite i dalje ima jako puno uspona i padova, ali čini se kako se to smanjuje iz utakmice u utakmicu. Upravo je spomenuta utakmice kod Albe reprezentativan primjer kako treba i kako ne treba igrati u samo 40 minuta košarke.

Što se tiče pojačanja, Marko Banić trebao bi biti od velike pomoći, s obzirom na to da su njegove kvalitete jako dobro poznate. Momčad je dobila određenu širinu te će joj biti puno lakše igrati. U dobrom je ritmu, ali morat će se itekako potruditi da pokaže da je kvalitetnija od FMP-a te dođe do pobjede.

Kao što smo već napomenuli, srpska je momčad trenutno na petom mjestu s omjerom 4-3, a u posljednja je dva kola upisala dvije pobjede. Prvo je slavila u gostima kod Igokee, a zatim je na svom terenu potpuno pregazila Krku sa 93:65.

Utakmica između FMP-a i Cedevite igra se s početkom u 17 sati, a dvoboj će suditi Uroš Obrknežević, Igor Dragojević i Radoš Arsenijević.