Červar: "Za pobjedu treba puno više borbe, zalaganja, discipline i samopouzdanja"

Branimir Korać • ponedjeljak, 19.11.2018.

PPD Zagreb upisao je ružan poraz u Celju u Ligi prvaka gdje je domaćin bio dosta bolji i na kraju je visoko slavio 30:21. Lino Červar nakon susreta bio je s razlogom razočaran...

Još jednom se Zagrebu dogodilo da nakon što uđe u zaostatak, upiše vrlo visok poraz. Celjani su ga razbili iskoristivši neshvatljivo lošu igru u drugom dijelu.

"Čestitke ekipi Celja na zasluženoj pobjedi. Mislim da nismo najbolje otvorili utakmicu, tu su oni stekli prednost, ali do kraja prvog poluvremena ipak smo se vratili u igru uz dobar nastup, što pokazuje i tijesan rezultat na odmoru. U drugom poluvremenu odmah smo promašili tri zicera i momčad je mentalno pala, a Celje nam je u nastavku meča održalo lekciju. Domaćin je igrao jako kvalitetno, borbeno i koncentrirano te mogu samo dati komplimente treneru i cijeloj njegovoj momčadi. Pokazala je kako se bori. Ne smijemo misliti da je osmina finala blizu, ona je jako daleko i za nas i za Celje. Ovo je dobra lekcija kako se treba boriti za pobjedu. Za pobjedu treba puno više borbe, zalaganja, discipline i naravno samopouzdanja, a ne ovako kada ti protivnik malo pobjegne da se prepustiš. Pokušali smo mijenjati obrane, bilo je ponešto dobrih minuta, ali nismo imali kontinuitet igre, a Celje ga je imalo od početka", istaknuo je Lino Červar.

Nije briljirao niti Gregor Potočnik koji je svjestan kako Zagreb mora puno bolje.

"Čestitam Celju, mislim da je zasluženo slavilo. Nismo dobro ušli u utakmicu, ali smo ipak uhvatili priključak. No na početku drugog poluvremena doživjeli smo veliki pad, imali smo previše tehničkih pogrešaka u napadu i Celjani su to lako iskoristili. Postigli su nekoliko laganih golova na naš prazan gol. Vratiti se u utakmicu u ovakvoj atmosferi bilo bi teško za svaku momčad. Analizirat ćemo ovu utakmicu i pripremiti se za sljedeću jer nije još sve izgubljeno."

U sljedećem kolu Zagreb dočekuje u Areni Nantes i mora se iskupiti za ovaj poraz što neće biti jednostavno s obzirom na snagu protivika.