Vodeni sportovi

Jadran pao u posljednjoj četvrtini, Mladost do nove pobjede u Ligi prvaka

Petar Jenjić • utorak, 20.11.2018.

Vaterpolisti Mladosti upisali su drugu pobjedu u Ligi prvaka, danas su na bazenu u Poljudu s 12:10 bili bolji od Jadrana...

Krenulo je i treće kolo Lige prvaka u skupini B, a na bazenu u Poljudu splitski je Jadran ugostio Mladost. Zagrebačka momčad stigla je do pobjede od 12:10 te tako ostala neporažena. Podsjetimo, ranije je upisala po pobjedu i remi.

Svoju prvu pobjedu i dalje će čekati Jadran koji se jako dobro držao u utakmici, ne dopuštajući protivniku preveliku odvajanje. U trećoj četvrtini vidjeli smo čak devet golova, a rezltat uoči posljednjih osam minuta bio je 9:9.

U posljednjoj dionici gostujuća je momčad ipak prelomila utakmicu u svoju korist. Prvo je poentirao Lovre Miloš, a zatim i Antonio Petković, da bi točku na "i" stavio Miloš Ćuk pogotkom iz peterca. Do kraja utakmice domaćin je tek uspio ublažiti poraz preko Aljoše Kunca.

Petković je s tri pogotka predvodio Mladost do pobjede, po dva su gola postigli Ćuk, Miloš i Cosmin Radu. Anđelo Šetka s tri gola bio je najbolji kod Jadrana.