Branimir Korać • četvrtak, 22.11.2018.

Večer u NBA ligi donijela je nastup skoro svih momčadi, njih čak 26 bilo je u akciji, a među njima na parketu su bila i trojica Hrvata. Najučinkovitiji bio je Bojan Bogdanović, Dario Šarić odradio je dobru utakmicu dok je Mario Hezonja bio neraspoložen...

Kemba Walker u zadnje dvije utakmice ubacio je ukupno 103 poena, protiv Pacersa bio je realizatorski dosta skromniji, ali Hornetsi su svejedno glatko slavili. Gosti bez Victora Oladipa nisu ozbiljnije prijetili i konstantno su padali u sve veći zaostatak.

Pacersi mogu žaliti za ozljedom Domantasa Sabonisa tijekom druge četvrtine kada je bio u naletu i igrao odlično, no iskrenuo je nožni zglob i iako se vratio u drugom poluvremenu na parket, nije više ubacio niti poen te je skupio šest osobnih pogrešaka.

Victor Oladipo propustio je još jednu utakmicu, a Bojan Bogdanović nastavio je s dobrim nastupima. Ponovno je bio najučinkovitiji kod Pacersa te je za 34 minute upisao 20 poena (2/3 za dva, 4/6 za tri, 4/4 slobodna), četiri asistencije i tri skoka.

Osim Bogdanovića kod Pacersa se istaknuo Thaddeus Young sa 16 poena, a kod Hornetsa bolji od ostalih bili su Jeremy Lamb s 21 poenom i sedam skokova, Dwayne Bacon s 18 poena i šest skokova te Walker sa 16 poena i 11 asistencija.

Minnesota je upisala novi poraz, ovaj put na svom parketu protiv Denver Nuggetsa koji su bili bolji sa 103:101. Zanimljivo Timberwolvesi su dobili tri od četiri četvrtine, ali su svejedno poraženi, presudila im je treća dionica koju je Denver dobio s 35:18.

Dario Šarić s klupe je dobio 28 minuta i za to vrijeme ubacio 12 poena (3/5 za dva, 1/4 za tri, 3/3 slobodna), uhvatio sedam skokova i podijelio tri asistencije, a s pet poena sudjelovao je u seriji Minnesote 12:0 koja ju je u zadnjoj četvrtini vratila u utakmicu. Ipak Timberwolvesi nisu imali posjed za potpuni povratak u zadnjim sekundama te su upisali poraz.

Paul Millsap predvodio je Nuggetse s 25 poena, pet skokova i pet osvojenih lopti, Jamal Murray dodao je 18 poena, a Nikola Jokić 12 skokova i deset asistencija. Kod Wolvesa Karl-Anthony Towns upisao je 22 poena i sedam skokova, a Derrick Rose 20 poena.

New York Knicksi stigli su do velike gostujuće pobjede kod Boston Celticsa koji nemaju ulazak u sezonu kakav se očekivao. Trenutno su na omjeru 9-9, definitivno su očekivali više, a svjestan je toga i Brad Stevens. "Ne igramo s istom osobnošću kao prošle sezone. Imamo toliko toga što nije dobro i što moramo popraviti", rekao je trener Celticsa.

Mario Hezonja drugi put krenuo je u petorci Knicksa i još jednom nije se istaknuo te nije imao veliku minutažu. Dobio je ukupno 13 minuta i upisao tri poena (0/1 za dva, 1/6 za tri) uz dva skoka.

Najraspoloženiji bio je Trey Burke koji je s klupe upisao 29 poena, 11 asistencija i šest skokova, Tim Hardaway dodao je 21 poen, Noah Vonleh 16 poena i deset skokova, a Enes Kanter deset poena i deset skokova. Kod Celticsa Kyrie Irving završio je s 22 poena, 13 asistencija i šest skokova, Marcus Morris dodao je 21 poen uz osam skokova.

Prošla sezona bila je za zaborav, ali zato ove sezone Memphis izgleda jako dobro. Trenutno je vodeća momčad Zapada, a novu pobjedu upisao je u gostima kod San Antonio Spursa sa 104:103. U ludoj završnici DeMar DeRozan donio je vodstvo Spursima 1.2 sekunde prije kraja da bi 0.7 sekundi prije kraja Marc Gasol fauliran od strane Rudyja Gayja i zatim ubacio dva slobodna bacanja za pobjedu.

Mike Conley bio je prvo ime susreta s 30 poena i devet asistencija, a Gasol je dodao 20 poena i deset skokova. Kod Spursa DeRozan je upisao 24 poena, pet skokova i pet asistencija, Gay 21 poen i osam skokova, a LaMacus Aldridge 19 poena i 11 skokova.

Dragan Bender još jednom nije dobio minutažu u dresu Sunsa, ovaj put u gostima kod Chicago Bullsa. Chicago je odnio pobjedu 124:116 uz šut iz igre 56.8 posto te šestoricu dvoznamenkastih za jednu od rijetkih pobjeda u posljednje vrijeme.

Zach LaVine predvodio je Bullse s 29 poena i šest asistencija, a Jabari Parker dodao je 20 poena, 13 skokova i osam asistencija. Kod Sunsa Devin Booker upisao je 23 poena i šest asistencija, TJ Warren 21 poen, a Deandre Ayton 18 poena, 12 skokova i pet asistencija.

Glatku pobjedu upisali su Toronto Raptorsi koji su u gostima nadigrali Hawkse sa 124:108. Vince Carter s 41 godinom odigrao je još jednu dobru utakmicu i probio je granicu od 25 tisuća poena u karijeri čime je postao 22. igrač kojem je to uspjelo. U njegovoj bivšoj momčadi briljirali su Jonas Valančiunas s 24 poena i 13 skokova, Pascal Siakam s 22 poena i Kyle Lowry s 21 poenom, 17 asistencija i 12 skokova. Kod Hawksa Jeremy Lin završio je s 26 poena, a Carter s 14 poena i pet skokova.

LeBron James vratio se u Cleveland i predvodio Lakerse do nove pobjede kojom je samo produbio krizu Cavsa. Cavsi su i dalje na dnu lige s omjerom 2-14 i ogromnim nizom poraza. U ovom susretu bio je moguć i hrvatski dvoboj, ali Ivica Zubac i Ante Žižić nisu dobili priliku.

LeBron je bio posebno inspiriran i susret je završio s 32 poena, 14 skokova i sedam asistencija dok je Lonzo Ball dodao 15 poena, sedam skokova i šest asistencija. Kod poraženih Cedi Osman imao je 21 poen i sedam skokova, Jordan Clarkson 20 poena i pet asistencija, a Tristan Thompson 14 poena i 15 skokova.

Portland je teško stradao u Milwaukeeju sa 143:100. I pretpostavilo se kako će ovo biti teška utakmica za Blazerse koji su večer ranije igrali, ali se očekivao neizvjesniji dvoboj. Međutim domaćin je briljirao i uništio jednu od vodećih momčadi Zapada. Giannis Antetokounmpo briljirao je s 33 poena, 16 skokova i devet asistencija, a Khris Middleton dodao je 21 poen i sedam skokova. Kod Blazersa po 22 poena upisali su Damian Lillard (pet asistencija) i CJ McCollum.

Philadelphia je upisala pobjedu protiv New Orleans Pelicansa 121:120, a Pelicansi su propustili priliku barem dohvatiti produžetak. 2.5 sekunde prije kraja Anthony Davis promašio je slobodno bacanje i Pelicansi su poraženi. Sjajan je bio Joel Embiid s 31 poenom i 19 skokova dok je Ben Simmons dodao 22 poena, osam skokova i sedam asistencija. Kod Pelicansa po 30 poena upisali su Jrue Holiday (deset asistencija) i E'Twaun Moore, Nikola Mirotić završio je s 13 poena i 13 skokova, a Davis je dodao 12 poena, 16 skokova, šest asistencija te pet blokada i ukradenih lopti.

Houston je još jednom predvođen Jamesom Hardenom slavio protiv Detroita, a ovaj put Harden je utrpao 43 poena uz slobodna bacanja 19/19.

Težak poraz upisao je Golden State što mu je već četvrti u nizu koliko nije spojio od 2013. godine. Samo dvojica raspoloženih bilo je premalo i bez Curryja, Greena i Cousinsa pregažen je u zadnjoj dionici s 36:16 za ukupnih 123:95. Dennis Schröder ubacio je 32 poena, Paul George 25, a Russell Westbrook 11 poena uz 11 skokova i 13 asistencija. Po 27 poena kod Warriorsa imali su Kevin Durant i Klay Thompson.