Sjajni Kozina, Martinović i Pavlović predvodili svoje momčadi

Mihaela Bradovski • četvrtak, 22.11.2018.

Dobri nastupi Hrvata u Bundesligi dobra su vijest uoči početka priprema za Svjetsko prvenstvo koje se održava u Njemačkoj i Danskoj. Posebno su se istaknuli Krešimir Kozina, Ivan Martinović i Domagoj Pavlović...

Zanimljivu utakmicu odigrali su Melsungen i Erlangen, a domaćin je nepotrebno zakomplicirao završnicu susreta i dopustio neizvjesnost u finišu. Četiri minute prije kraja Melsungen je vodio s 26:21, no gosti u samo tri minute rade seriju 4:0 i dolaze do prilike, ali pogodak Lassea Mikkelsena ipak je spasio Melsungen koji na kraju slavi 27:26.

Po šest golova kod Melsungena postigli su Tobias Reichmann i Domagoj Pavlović koji je ujedno imao i odličnu realizaciju samo s jednim promašajem. Marino Marić zabio je tri gola. Christoph Steinert postigao je sedam golova za goste.

Kiel je u derbiju ugostio Füchse Berlin i odnio pobjedu 26:22. Domaćin je iskoristio širinu i probleme s kojima se Füchse suočava te je odnio pobjedu na krilima Lukasa Nilssona i njegovih osam golova te 11 obrana uz 46 posto Andreasa Wolffa.

Devet golova Hansa Lindberga nije spasio Füchse, a Domagoj Duvnjak na jednoj i Jakov Gojun na drugoj strani nisu bili među strijelcima.

Vodeći Flensburg lakoćom je odradio gostovanje kod Gummersbacha gdje je slavio s visokih 33:23. Očekivano jednostavan posao za Flensburg koji je potvrdio kvalitetu već u prvom poluvremenu te je u nastavku susreta rutinski odradio posao.

Norvežanin Magnus Jondal bio je nezadrživ s 12 golova, a u domaćem sastavu prvi ime bio je Ivan Martinović sa sedam golova iz 12 pokušaja. Kod Flensburga veliki doprinos pružio je i Benjamin Burić sa 16 obrana.

Sjajnu utakmicu u pobjedi Göppingena protiv Bergischera odradio je Krešimir Kozina koji je nosio svoju momčad do novih bobova. Gosti su slavili 28:25, a Kozina je briljirao s osam golova iz osam pokušaja te dvije blokade dok je Ivan Slišković dodao jedan pogodak.

Problema nije bilo niti za Magdeburg kod Bietigheima, slavio je 33:29 uz deset golova Matthiasa Muschea i dva gola Željka Muse.

12Stuttgart 20532:603-7115
13Minden 19531:551-2014
14Erlangen 19478:498-2014
15Leipzig 19472:499-2710
16Gummersbach 20483:569-869
17SG BBM Bietigheim 19462:573-1116
18Ludwigshafen 21503:589-865