Hrvatski Telekom Prva liga, 15. kolo, 23.11.2018, 18:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 200
Suci: Dario Bel, Sanja Rođak-Karšić, Tomislav Keglević, četvrti sudac: Damir Batinić
Rudeš
Rudeš
0:1 Inter-Zaprešić
Komnen Andrić 65'
Inter-Zaprešić

Petar Jenjić • petak, 23.11.2018.

U prvoj utakmici 15. kola HT Premijer lige nogometaši zaprešićkog Intera slavili su na gostovanju kod Rudeša pogotkom Komnena Andrića...

Ivan Mamut
56'
29
Matej Vuk
87'
7
Igor Postonjski
90'+4'
Samir Toplak

Krenulo je i 15. kolo domaćeg prvenstva, a prva utakmica odigrana je u Kranjčevićevoj gdje su snage odmjerili Rudeš i zaprešićki Inter. U konačnici su do pobjede, četvrte ove sezone, stigli gosti, a za to im je bio dovoljan jedan pogodak.

Tijekom prvog poluvremena Inter je bio bolja momčad. Toplakova je ekipa više tražila pogodak i češće prijetila protivničkim vratima, ali to su uglavnom bili pokušaji iz daljine. Domaćin je imao tek tri pokušaja prema golu Intera, ali nijedan nije išao u okvir gola.

Najbolju priliku imali su gostujući nogometaši pretkraj poluvremena, ali udarac Obija Ajayija obranio je domaći vratar. Novopridošlo pojačanje Intera Josip Brezovec okušao je sreću u 54. minuti, ali udarac s ruba kaznenog prostora otišao je preko gola.

Nakon nešto više od sat vremena igre Zaprešićani su stigli do vodstva. Ubacio je Ivan Čeliković s lijeve strane, a lopta je stigla do druge stative gdje se neometan našao Komnen Andrić koji glavom skreće loptu u mrežu. Bio je to njegov osmi pogodak sezone.

Rezultat je ostao isti sve do kraja utakmice, iako su gosti preko Ayayija i Ivana Mamuta imali solidne prilike, međutim, spomenuta dvojica nisu bila dovoljno precizna kako bi ponovno ugrozila gol Rudeša.