Hrvatski Telekom Prva liga, 15. kolo, 25.11.2018, 17:30 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 672

Branimir Korać • nedjelja, 25.11.2018.

U posljednjem susretu 15. kola HT Prve lige Osijek je u Kranjčevićevoj remizirao s Lokomotivom 2:2 iako je cijelo drugo poluvrijeme odigrao s igračem manje. U kišnim uvjetima na teškom terenu uspio je doći do remija...

Lokomotiva i Osijek su u borbi za drugo mjesto upisali remi u Kranjčevićevoj gdje su odigrali 2:2 u zanimljivom dvoboju. U konačnici Osječani mogu biti zadovoljniji, uzeli su bod iako su igrali od završnice prvog dijela s igračem manje zbog isključenja Janže.

Gosti su dosta dobro ušli u utakmicu i u prvih 20 minuta bili su bolji protivnik, stvorili su nekoliko prilika, no nisu uspjeli doći i do gola.

Do sredine prvog dijela Lokomotiva nije praktički nijednom zaprijetila prema Malenici i tek u nastavku susreta počela je igrati kvalitetnije. Međutim već je bila u zaostatku jer su gosti uz dosta sreće stigli do vodstva u 35. minuti.

Dosuđen je korner ze Osječane, udarac iz kuta izveo je Karlo Kamenar, u sredini je bio potpuno sam Ivan Krstanović i neobjašnjivo glavom poslao loptu u svoju mrežu.

Lokomotiva je prvi put ozbiljno zaprijetila tek u 40. minuti kada je Uzuni dobro pucao, ali Malenica je odlično obranio njegov pokušaj.

Dvije minute kasnije Osječani ostaju s igračem manje. Janža je visoko nogom igrao prema Jakiću, zaustavio ga je prekršajem te mu je pokazan crveni karton.

Lokomotiva je odmah iskoristila brojčanu nadmoć i stigla do poravnanja na 1:1. Ubacio je u 16 metara Ivanušec, Krstanović je glavom prebacio za Uzunija koji dobro reagira i dolazi do pogotka.

Odmah na startu drugog dijela Lokosi rade preokret i dolaze do vodstva. Karačić je ovaj put bio u ulozi asistenta, dobro je ubacio za Lecjaksa koji odličnim udarcem pogađa od vratnice.

Nije dugo trajalo vodstvo domaćina, Osijek je uspio doći do poravnanja u 63. minuti. Bočkaj je ubacio u sredinu do Lončara koji prebacuje loptu za Škorića, a on zabija za 2:2.

Do kraja susreta bilo je nekoliko vrlo opasnih situacija pred Malenicom, ali osječki vratar u suradnji s obranom ipak je uspio otkloniti opasnost i sačuvati mrežu od novog pogotka.