Ostali sportovi

Odbojkaši Mladosti uvjerljivo poraženi kod Galatasaraya

Jan Šneler • srijeda, 28.11.2018.

Nije dobro odigrala Mladost prvi susret šesnaestine finala CEV kupa te je uvjerljivo poražena od turskog Galatasaraya. Ipak, treba priznati i kako je domaćin bio veliki favorit uoči ovog susreta...

U prvom susretu šesnaestine finala CEV kupa, odbojkaši zagrebačke Mladosti teško su stradali kod turskog Galatasaraya. Iako su Mladostaši prije susreta isticali kako je turska momčad vrlo ozbiljan protivnik, nadali smo se nešto boljoj predstavi.

Prvi set Mladost je odigrala najlošije. Turci su u potpunosti dominirali, vodili sa 16:8 i Mladostaši nisu imali odgovora na odličnu igru domaćeg sastava. Na kraju je Galatasaray s 25:12 osvojio prvi set.

U naredna dva seta, Mladost je bila bolja, no bilo je to nedovoljno za mogući preokret. Galatasaray nije više bio uvjerljiv kao u prvom setu, ali je bez problema rutinski slavio s 25:19 i 25:20.

Kod turske momčadi najbolji je bio Oliver Venno s 15 poena, dok je Marino Marcelić za zagrebački sastav dodao devet poena. Inoslav Krnić je ostvario dva bloka.

Uzvratni susret na rasporedu je 5. prosinca u 19 sati.