Zimski sportovi

Medveščak upisao novi poraz, Linz do zaslužene pobjede

Petar Jenjić • četvrtak, 29.11.2018.

Hokejaši Medveščaka večeras su upisali novi poraz u EBEL ligi, pred domaćim navijačima izgubili su od Linza koji je bio bolji sa 5:2...

Novi poraz u EBEL ligi upisali su hokejaši Medveščaka koji su izgubili na domaćem ledu od Linza sa 5:2. 15. je ovo poraz Medvjeda ove sezone, a treći uzastopni, dok je s druge strane austrijska momčad trenutno na omjeru od 13 pobjeda i 11 poraza.

Jako dugo čekalo se na prvi pogodak. Nakon što je prva trećina završila bez pogodaka, Linz je u razmaku od 30 sekundi dva puta uspio poentirati. Strijelci su bili Daniel Woger i Jonathan D'Aversa. Vrlo brzo, u 35 minuti, domaćin je smanjio zaostatak preko Nikolaja Lemtjugova.

S tim se rezultatom ušlo u posljednju trećinu koju je Linz otvorio s dva nova pogotka, zabijali su Rick Schofield i Stefan Freunschlag. Na 4:2 smanjio je Greg Mauldin, da bi konačan rezultat postavio Mario Altmann u posljednjoj minuti utakmice.