Zimski sportovi

Norvežanka Johaug nastavila s dominacijom, Roethe stigao do nove pobjede

Jan Šneler • subota, 08.12.2018.

Pobjedama na domaćem terenu u Betiostolenu, norveške skijašice i skijaši nastavili su dominaciju u Svjetskom kupu u skijaškom trčanju...

U norveškom Betiostolenu održana je dugometražna muška i ženska utrka. U utrci na 15 kilometara za skijašice, ponovno je najbolja bila Therese Johaug kojoj je ovo već peta pobjeda ove sezone.

Norvežanka je slavila na dvije utrke u Lillehammeru i ovo je treća pobjeda u nizu. Iza sebe ostavila je Charlotte Kallu s minutom i pet sekundi zaostatka. Trećeplasirana je bila još jedna Norvežanka, Ingvild Flugstad Oestberg.

U ukupnom poretku Johaug je sjajna s 500 osvojenih bodova nakon sedam utrka, dok ju prati Kalla s 369. Današnja četvrtoplasirana Ebba Andersson na trećem je mjestu s 359 bodova.

U muškoj utrci najbolji je bio također Norvežanin Sjur Roethe koji je pobijedio u utrci na 15 kilometara u Lillehammeru prije tjedan dana. Iza sebe je ostavio sunarodnjaka Martina Johnsruda Sundbyja, dok je na trećem mjestu završio Andrej Melničenko. Ruski skijaš i vodeći u ukupnom poretku Aleksandar Bolšunov odlično je počeo sezonu, no danas je završio na šestom mjestu.

Kao što smo rekli, Bolšunov je na prvom mjestu u ukupnom poretku s 361 bodom, dok Roethe ima 329. Koliko je napeto na vrhu govori podatak da trećeplasirani Emil Iversen ima bod manje od sunarodnjaka Roethea.