Hrvatski Telekom Prva liga, 17. kolo, 10.12.2018, 18:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 100
Slaven Belupo

Sadržajna utakmica u Kranjčevićevoj, Filipović spašavao Slaven Belupo, Rudeš uzeo bod

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 10.12.2018.

Rudeš i Slaven Belupo odigrali su u Kranjčevićevoj dobru utakmicu, posebno dobro i uzbudljivo drugo poluvrijeme, a utakmica je okončana 1:1. Obje momčadi mogle su do pobjede, ali na kraju je dvoboj završen remijem...

Slaven Belupo je najdraži Rudešov protivnik. Momčad iz zapadnog zagrebačkog kvarta od tri boda ove sezone osvojila je protiv Slaven Belupa i Koprivničanci su jedina momčad koja ove sezone nije uspjela svladati Rudeš. I drugi put susret je okončan 1:1, a ovaj put i jedni i drugi mogu žaliti za punim plijenom.

Prvo poluvrijeme nije donijelo posebno uzbudljiv i dobar nogomet, ali je viđen jedan gol. U 16. minuti Vidović je ubacio s lijeve stranu, u sredini je ostao Mazeus Lima i glavom poslao loptu iza leđa vratara Banića.

Nakon skromnih 45 minuta, uslijedio je vatromet prilika u drugom dijelu. Posebno je zaposlen bio Slavenov vratar Filipović koji je s nekoliko velikih obrana zadržao svoju momčad iznad vode.

Od početka je Rudeš krenuo agresivnije i počeo prijetiti, a Koprivničanci su se našli u problemima kada je u 57. minuti drugi žuti karton posve nepotrebno zaradio na sredini terena David Puclin.

Kako je poluvrijeme odmicalo, tako je domaćin bio sve opasniji. Kovačec je u 70. minuti promašio odličnu priliku, zatim je i Filipović jednom krasnom obranom zaustavio pokušaj Klepača da bi Pantalon promašio nemoguće. Ostao je posve sam na drugoj vratnici, imao potpuno prazan gol, ali s metra nije uspio skrenuti loptu u mrežu.

Ipak Rudeš dolazi do pogotka u 76. minuti. Vojković je ubacio s desne strane, najviši u skoku bio je Mišković i skrenuo je loptu u mrežu. Ubrzo Rudeš ostaje bez Kovačeca koji zarađuje crveni karton zbog prigovora, ali bez obzira na to Rudeš stvara još nekoliko odličnih prilike koje brani raspoloženi Filipović.

U posljednjim sekundama susreta na drugoj strani Vidović je bio potpuno sam na nekoliko metara od gola, ali Banić nevjerojatnom obranom zaustavlja njegov pokušaj.

Ostalo je 1:1, svatko je uzeo po bod i može biti i zadovoljan i nezadovoljan ovakvim ishodom.