Novo Vrijeme i Vrgorac bez milosti prema Slavoncima, Futsal Dinamo izvukao bod u Splitu

Branimir Korać • petak, 14.12.2018.

Odigrano je pet susreta 11. kola 1. HMNL, a vrlo uvjerljivi bili su Novo Vrijeme i Vrgorac koji su upisali visoke pobjede protiv slavonskim prvoligaša...

Lider na ljestvici 1. HMNL protutnjao je Slavonskim Brodom i odnio ogromnu pobjedu 7:0. Novo Vrijeme pokazalo se prejakim za Brod 035, vidjelo se koliko znači širok kadar i u nastavku susreta otpor Brođana je potpuno slomljen.

Na odmoru je bilo samo 2:0 za goste golovima Andrijaševića i Osredkara da bi u drugom dijelu uslijedio potpuni raspad domaćina i s još dva gola Andrijaševića te po jedan Osredkara i Lucasa Viniciusa te autogol Čavara, gosti visoko slavili.

U dvoboju velikana hrvatskog malog nogometa, a danas trenera Roberta Grdovića i Marinka Mavrovića, pobjedu je odnio Mavrović koji je sa Splitom slavio u Krapini protiv Jesenja 3:1. Pomlađeni gosti slavili su golovima Alena Marić, Luke Tešije i Tonija Kirevskog, a jedini strijelac za domaćina bio je Denis Švaljek.

U derbiju u Dubrovniku Square i Crnica remizirali su 3:3. Junak gostiju bio je Josip Vukičević koji je postigao hat-trick, a kompletirao ga je u 38. minuti kada je postavio konačnih 3:3. Za domaćina su pogađali Leonardo dos Santos i Haron Džanković za preokret u završnici prvog dijela i 2:1 na odmoru, zatim je Vukičević prvi put poravnao, ali ubrzo je Maro Đuraš vratio prednost na stranu domaćina.

Vrlo uvjerljiv bio je Vrgorac koji je s čak 8:3 svladao Osijek Kelme. Osječani se nisu mogli nositi s domaćinom kojeg je s četiri gola predvodio Luka Suton. Po jedan su dodali Duško Martinac, Vojko Pervan, Mirko Jurjević i Ante Babić. Pogotke za goste postigli su Zvonimir Horvat, Matias Mijić i Dino Bartoluci.

Remi je viđen i u Splitu gdje su domaći Universitas i Futsal Dinamo odigrali 1:1. Domaćin je bio blizu pobjedi, vodio je golom Ivora Šuljića do 38. minute kada Jakov Grcić spašava goste i donosi im bod.