Serie A, 16. kolo, 15.12.2018, 20:30 h
Torino
Torino 0:1 Juventus
Juventus

Još jednom čovjek odluke: Mandžukić izborio penal za pobjedu Juventusa u torinskom derbiju

Branimir Korać • subota, 15.12.2018.

Juventus je u velikom torinskom derbiju svladao gradskog rivala s minimalnih 1:0, a ponovno je veliku ulogu u pobjedi aktualnog prvaka i lidera na ljestvici imao Mario Mandžukić. Ovaj put izborio je penal koji je Cristiano Ronaldo pretvorio u pogodak...

Velika pogreška Zaze, krađa lopte Mandžukića i nakon toga rušenje u 16 metara koje je potpuno ispravno okarakterizirano kao kazneni udarac. Cristiano Ronaldo bio je precizan i Juventus je slavio u još jednom torinskom derbiju.

Do tog trenutka Juventus nije izgledao dobro, igrao je ispod očekivane razine, domaćin ga je dobro zaustavio i susret je u globalu bio dosta siromašan što se tiče prilika, nije nedostajalo borbenosti, želje i intenziteta, ali sama igra nije bila na visokoj razini.

Domaćin je već u 20. minuti morao povući prvu zamjenu i to je van igre morao vratar Salvatore Sirigu koji je zaradio neugodan udarac u kuk te ga je zamijenio Salvador Ichazo kojem je to bio debi u Serie A iako je u Torino došao još 2016. godine.

Kod te ozljede Sirigua lijepu priliku propustio je realizirati Ronaldo, a prvu veću priliku Torino je propustio realizirati tek u 52. minuti kada je Ansaldi ubacio iz kornera, a glavom preko vratnice loptu poslao Izzo.

Ključni trenutak dogodio se u 68. minuti kada Zaza radi kobnu pogrešku, vrlo loše vraćao je loptu vrataru, Mandžukić je presjekao to dodavanje, sjurio se u 16 metara gdje mu uklizava Ichazo i penal je čist kao suza. Ronaldo zabija za 0:1.

U završnici susreta Ronaldo je "poništio" Mandžukiću gol. Hrvatski internacionalac pucao je nakon ubačaja Pjanića, lopta je otišla u gol, no Ronaldo je bio u zaleđu i pogodak nije priznat.

Mandžukić je vrlo dobro odradio cijelu utakmicu.