Zimski sportovi

Dominantni Marcel Hirscher pomeo konkurenciju u Alta Badiji

Petar Jenjić • nedjelja, 16.12.2018.

Austrijanac Marcel Hirscher stigao je do nove pobjede u Svjetskom kupu, danas je slavio u utrci veleslaloma u talijanskoj Alta Badiji...

Nakon uvjerljive prve vožnje, Marcel Hirscher bio je još uvjerljiviji u drugoj. Austrijski skijaš odskijao je perfektno i slavio s vremenom 2:32.29 što je čak 2.53 sekunde brže od drugoplasiranog Francuza Thomasa Fanare. Treće mjesto osvojio je Fanarin sunarodnjak Alexis Pinturault s 2.69 sekundi zaostatka.

Fanara je nakon prve vožnje bio 14., ali je odlično skijao u drugoj te stigao do pobjedničkog postolja. Svakako je potrebno izdvojiti domaćeg skijaša Lucu De Aliprandinija koji je nakon prve vožnje bio 28., ali je utrku završio kao sedmi.

S novih 100 bodova Hirscher se vratio na prvo mjesto ukupnog poretka (380). Na drugom je mjestu Max Franz (340), dok je treći Aksel Lund Svindal (333).

Podsjetimo, Filip Zubčić nije odvozio utrku za pamćenje i zbog velikog zaostatka nije ušao u drugu vožnju.