Hrvatski Telekom Prva liga, 18. kolo, 16.12.2018, 13:00 h, Stadion Gradski vrt
Suci: Marin Vidulin, Robi Kezele, Nikola Kečkiš, četvrti sudac: Marko Linić
Ezekiel Henty 45'
Josip Špoljarić 83'
6:0(3:0) Inter-Zaprešić
Inter-Zaprešić

Šest golova u mreži Intera, nemilosrdni Osječani slavili na krilima Mirka Marića

Petar Jenjić • nedjelja, 16.12.2018.

Nogometaši Osijeka slavili su protiv zaprešićkog Intera s čak 6:0 te tako upisali najuvjerljiviju pobjedu ove sezone. S nova tri boda zaključit će godinu na drugom mjestu prvenstvene ljestvice...

Obi Goodness Ajayi
46'
16
Tomislav Haramustek
78'
19
Marin Zulim
83'
Samir Toplak

Na najbolji mogući način nogometaši Osijeka zaključili su 2018. godinu. Odgoda utakmice nije poremetila previše momčad Zorana Zekića. Naprotiv, Osječani su slavili pred svojim navijačima s viskoih 6:0 protiv zaprešićkog Intera. Susret je bio riješen već u prvom poluvremenu u kojem je domaćin postigao tri pogotka.

S obzirom na to da će Rijeka svoju utakmicu 18. kola odigrati tek krajem siječnja sljedeće godine, Osijek će 2018. zaključiti na drugom mjestu ljestvice.

Krenulo je jako dobro u Gradskom vrtu, a prvu veću priliku imali su gosti u 10. minuti. Nakon ubačaja Marka Vukčevića glavom je pucao Igor Postonjski, njegov je udarac obranio Marko Malenica, ali lopta je i dalje išla prema mrežu, no u posljednji trenutak, na pravom mjestu, našao se Alen Grgić.

I onda tri minute kasnije uzvratio je domaćin - i to pogotkom. Prvo je Domagoj Pušić proigrao Grgića koji je smirio loptu u kaznenom prostoru, a zatim uposlio Mirka Marića na petercu koji nije imao problema pospremiti loptu u gol.

Nakon primljenog pogotka gosti su imali više loptu u posjedu i češće su izlazili prema naprijed, međutim, bez konkretnih prigoda. U 34. minuti penal je dobio Osijek nakon što je Ivan Čeliković srušio u kaznenom prostoru Marića. Precizan je s 11 metara bio Haris Hajradinović.

Dominirao je domaćin u nastavku poluvremena, imao je još nekoliko izglednih pokušaja za gol, ali do pogotka je stigao nakon slabe reakcije Ivana Kelave. Vratar Intera nije najbolje izbio, a do lopte je došao Ezekiel Henty i loptu pospremio u prazan gol.

Četiri minute po ulasku u drugo poluvrijeme domaćin je mogao do novog pogotka, ubacio je Gabrijel Boban, a Marić pucao iz blizine, međutim, Kelava je uspio obraniti. Ipak, kao što se i moglo očekivati, ritam utakmice u drugom je poluvremenu pao, ali se u posljednjih desetak minuta ponovno podignuo.

Osijek je četvrti pogodak postigao u 81. minuti, Erik Janža ubacio je u sredinu, Kelava samo nakratko uspio odbiti loptu samo do Marića koji se još jednom upisuje u strijelce. Dvije minute kasnije, na asistenciju Grgića, poentirao je Josip Špoljarić kojem je to prvi pogodak ove sezone u Prvoj ligi.

Upravo je Grgić svoju treću asistenciju na utakmici upisao u 89. minuti kada je po treći puta na susretu poentirao sjajni Mirko Marić.