Pjaca nakon Piolijeve kritike ostao bez minutaže, Fiorentina slavila preokretom

Branimir Korać • nedjelja, 16.12.2018.

U tradicionalnom terminu od 15 sati odigrana su tri susreta talijanske Serie A, domaće pobjede ostvarili su Fiorentina i Sampdoria dok je Sassuolo u gostima svladao Frosinone...

Stefano Pioli otvoreno je poručio Marku Pjaci kako su mu igre ispod očekivanja i da očekuje napredak u što kraćem roku, a da je i talijanskom stručnjaku strpljenje pri kraju, pokazuje dvoboj protiv Empolija. U njemu Pjaca nije dobio priliku, ostao je svih 90 minuta na klupi.

Gosti su dobro krenuli u utakmicu i stigli do vodstva na sredini prvog dijela preko Rade Krunića, ali Fiorentina je ipak u završnici prvog poluvremena poništila taj zaostatak te poravnala za odlazak na odmor s 1:1. Lijepo je iz prve pogodio Kevin Mirallas.

U nastavku susreta domaćin je bio bolji i zasluženo je okrenuo susret na svoju stranu. U 59. minuti Giovanni Simeone snalažljivo je zabio za preokret, a točku na i stavio je Bryan Dabo lijepim udarcem izvana.

Sassuolo je u gostima očekivano slavio protiv Frosinonea s 2:0. Zaslužena pobjeda gostiju koje je malo pomazila i sreća nakon što je Lorenzo Ariaudo u završnici prvog poluvremena skrenuo loptu u svoju mrežu i tako pomogao Sassuolu.

U 58. minuti gosti su došli i do drugog gola, Duncan je povukao napad, lijepo mu se na desnoj strani otvorio Domenico Berardi i nakon što je dobio loptu u 16 metara, rutinski je zabio.

Bunker Parme izdržao je 65 minuta u Genovi, a nakon toga Sampdoria je ipak stigla do pobjede. Gianluca Caprari zabio je za vodstvo, a odmah nakon toga i Fabio Quagliarella upisao se među strijelce za konačnih 2:0 i svoj šesti gol u nizu.